fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Люди Зони

«Люди Зони»: на UA: Перший відбудеться прем’єра документального фільму про Чорнобиль

415

Документальний проєкт власного виробництва «Люди Зони» — про Зону відчуження — суспільний телеканал UA: Перший покаже 26 квітня до 35-их роковин Чорнобильської катастрофи.

Як повідомляє UA: Перший, проєкт покаже зону відчуження навколо Чорнобильської АЕС з незвичного боку. Він говорить не стільки про минуле, скільки про теперішнє і майбутнє цього місця. Команда проєкту досліджує міфи, які побутують у суспільстві щодо Чорнобиля. Показує цю місцевість через долі та історії людей — пов’язаних з нею, та майже не пов’язаних між собою, — аби продемонструвати з максимально різних сторін життя в 30-кілометровій зоні навколо ЧАЕС. Це науковці, дослідники, інженер, колишній сталкер, мешканці Чорнобиля, які залишилися жити там після аварії. Вийшла цікава мозаїка, яка показує і розповідає про зону з різних сторін.

«“Люди зони” — це п’ять різних історій про людей, яких об’єднує прив’язаність та любов до Чорнобильської зони відчуження. По суті, це п’ять окремих мініфільмів нарисів, різних за настроєм та атмосферою, але об’єднаних одних місцем, навколо якого обертається їхнє життя або робота. Навіть роботу в даному контексті можна назвати сенсом життя», — розповідає Олексій Мулявін, режисер творчого об’єднання Суспільно-політичного мовлення.

Люди Зони

За його словами, кожна історія названа певним абстрактним поняттям, найбільш притаманним кожному конкретному герою на фоні взаємодії з зоною відчуження: відчуття, турбота, почуття, пам’ять, самопожертва.

«П’ять історій, шість життів — одна Зона, яка глибоко живе в серцях кожного з них і не зникне звідти ніколи. Це перш за все історія про любов. Саме це відчуття ми з командою намагалися передати кожним кадром, кожним рухом камери, кожною композицією», — зазначає режисер.

Автори не забувають про те, що зона відчуження — це місце трагедії, та водночас воно має потенціал. Передусім науковий, адже для науковців — біологів, фізиків, радіоекологів, соціальних антропологів, істориків — це унікальне місце для досліджень. Учені зі всього світу переймають досвід, який тут здобувають українці.

За темою: Чорнобиль 2020: український режисер зняв місця пожежі у Чорнобилі

Як додає авторка проєкту Євгенія Подобна, головна редакторка редакції документальних програм Суспільного мовлення, проєкт унікальний своїми героями: «Їхня робота, думки, досвід — це дуже цікаво, — говорить авторка. — Спойлер: ми покажемо єдиного мутанта, якого знайшли в зоні за останні 20 років. Буде село, в яке не возять туристів і де, можливо, ще не ступала нога журналіста».

Творці обіцяють показати зону такою, якою більшість глядачів ще її не бачили, а також показати що відбувається зараз на всім відомих ЧАЕС та у Прип’яті.

Читайте також

Фільми про Чорнобиль: від хронік у перші дні аварії на ЧАЕС до серіалу “Чорнобиль”