fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Манхеттенський кінофестиваль

В Україні стартує Манхеттенський фестиваль короткометражних фільмів

430

Всесвітня битва режисерів розпочнеться вже сьогодні – українці в чотирнадцятий раз приєднаються до глядачів в усьому світі та візьмуть участь у виборі фільму-переможця.

24 вересня в українських кінотеатрах стартує Манхеттенський фестиваль короткометражних фільмів 2020 – єдиний глобальний інтерактивний кінофестиваль у світі. Цьогоріч голосування відбудеться онлайн, на сайті Arthouse Traffic. Про це повідомляє прес-служба заходу. “Нове українське кіно” виступає медіапартнером фестивалю.

Дев’ять найкращих робіт обрано серед 971 заявки з 54 країн світу. За традицією, до числа фіналістів увійшли фільми, які вже зарекомендували себе на престижних міжнародних кінофестивалях.

Іранська стрічка «Іспит» про дівчину-наркокур’єрку була відзначена премією за найкращу жіночу роль на кінофестивалі «Санденс», а також змагалась за звання найкращого короткометражного фільму на міжнародному кінофестивалі у Торонто та київській «Молодості».

Іранська стрічка «Іспит»

Фільм «Подарунок» палестинської режисерки Фари Набулсі про Західний берег річки Йордан здобув Гран-прі міжнародного конкурсу у Клермон-Феррані та призи фестивалів у Брукліні, Клівленді та Палм-Спрінгс.

Подарунок

Ізраїльська драма про викрадений велосипед, стрічка «Біле око», стала тріумфатором одного з найбільших північноамериканських фестивалів South by Southwest та зібрала нагороди на батьківщині – на міжнародному кінофестивалі у Хайфі.

Біле око

Анімацію у програмі фестивалю представляє французька стрічка «Маестро» аніматорів Флоріана Бабікяна та Віктор Ціаре про білку-диригента. Крім того, до програми увійшли фільми «Пробач мені, пес» (Росія), «Безпечний простір» (Австралія), «Два хлопчики» (США) та «Стікер» (Північна Македонія).

Анімація «Маестро»

Анімація «Маестро»

Анімація «Пробач мені, пес»

Фільм «Пробач мені, пес»

Фільм «Безпечний простір»

Фільм «Безпечний простір»

Фільм «Два хлопчики»

Фільм «Два хлопчики»

Фільм «Стікер»

Фільм «Стікер»

Усі роботи-фіналісти Манхеттенського кінофестивалю короткометражних фільмів автоматично кваліфікуються для номінації на премію «Оскар». Срібний призер торішнього фестивалю, «Футбольний клуб Нефти», здобув у 2019 році номінацію на премію Американської кіноакадемії.

Цієї осені щорічний Манхеттенський фестиваль короткометражних фільмів проходить 24-й раз і об’єднує поціновувачів короткого метра у понад 400 містах на 6 континентах. Стати членом міжнародного журі та взяти участь у виборі найкращої короткометражки року може будь-хто – достатньо заповнити бюлетень для голосування після сеансу. Переможці будуть оголошені 1 листопада 2020 року на сайті www.manhattanshort.com.

Манхеттенський кінофестиваль

В Україні організатором Манхеттенського фестивалю короткометражних фільмів виступає компанія «Артхаус Трафік» за традиційної підтримки торгової марки Stella Artois. Фестиваль проходить у кінотеатрах країни з 24 вересня по 11 жовтня. Фільми демонструються в українській озвучці.

Читайте також

4-й Київський тиждень критики представляє програму «Фокус: Україна-Франція»