fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Маріуполіс 2

Фільм «Маріуполіс 2» отримав визнання Європейської кіноакадемії

129

Фільм про блокадне українське місто «Маріуполіс 2» Мантаса Кведаравічюса став найкращим європейським документальним фільмом року та отримав Премію European Film Awards.

Про це порталу “Нове українське кіно” повідомили пресрелізом Arthouse Traffic. Як зазначається, урочиста церемонія нагородження 35-ї Премії Європейської кіноакадемії, головної кінопремії Європи, відбулась у Рейк’явіку, столиці Ісландії.

Найкращим європейським документальним фільмом визнали «Маріуполіс 2» (Литва, Франція, Німеччина). Це картина режисера Мантаса Кведаравічюса, якого взяли в полон і вбили російські військові. Стрічка змонтована із уцілілих матеріалів, у яких задокументовані події березня 2022 року в обложеному Маріуполі.

Європейська кіноакадемія відзначила й вітчизняних кінематографістів: всі українські продюсери стали лауреатами премії Eurimages Co-Production Award. Зазвичай нагороду отримує один продюсер, який брав активну участь у копродукції. «Як виняток цього року премія Eurimages присуджується не одному, а всім продюсерам України. Це вияв великої вдячності за зростання якості українського кіновиробництва в останні роки та знак постійної підтримки тепер, коли ця інфраструктура зазнала краху», — зазначили організатори.

Юлія Сінкевич, Дар’я Бассель, Саша Костіна та Єгор Олєсов, які мали честь отримувати нагороду в Рейк’явіку, зі сцени оголосили, що передадуть статуетку в Музей кіно Довженко-Центру. У своїй промові продюсерки зазначили, що Довженко-Центр має отримати статус Державного фонду фільмів.

Фото зі сторінки Довженко-Центру в facebook

Також уперше членом правління Європейської кіноакадемії став українець — продюсер і гендиректор кінокомпанії «Артхаус Трафік» Денис Іванов.

Усі лауреати:

Найкращий європейський фільм — «Трикутник смутку» / Triangle of Sadness (Швеція, Німеччина, Франція, Велика Британія)

Найкраща європейська комедія — Хороший Бос / El buen patrón (Іспанія)

Приз ФІПРЕССІ (Міжнародної федерації кінопреси) за Європейське відкриття — Маленьке тіло / Piccolo corpo (Італія, Франція, Словенія)

Найкращий європейський документальний фільм — «Маріуполіс 2» / Mariupolis 2 (Литва, Франція, Німеччина)

Найкращий європейський анімаційний фільм — Собаки та італійці не допускаються / Interdit aux chiens et aux italiens (Франція, Італія, Бельгія, Швейцарія, Португалія)

Найкращий європейський короткометражний фільм — Бабусине інтимне життя / Granny’s Sexual Life (Словенія, Франція)

Найкращий європейський режисер — Рубен Естлунд  («Трикутник смутку» / Triangle of Sadness)

Найкраща європейська акторка — Вікі Кріпс («Корсет» / Corsage)

Найкращий європейський актор — Златко Буріч («Трикутник смутку» / Triangle of Sadness)

Найкращий європейський сценарист — Рубен Естлунд  («Трикутник смутку» / Triangle of Sadness)

Нагадаємо, світова прем’єра фільму «Маріуполіс 2» відбулася в позаконкурсній секції «Спеціальний показ» 75-го Каннського кінофестивалю, де стрічка отримала Спеціальний приз журі «Золоте око». На екрани українських кінотеатрів стрічка вийшла 17 листопада.

Читайте також

Стрічка “Маріуполіс 2” Мантаса Кведаравічюса здобула нагороду в Каннах