fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Стрічка “Маріуполіс 2” Мантаса Кведаравічюса здобула нагороду в Каннах

213

Фільм “Маріуполіс 2”, вбитого у блокадному місті литовського документаліста Мантаса Кведаравічюса, отримав спеціальну нагороду у Каннах.

Про це повідомляє kino.24tv.ua з посиланням на українську членкиню журі та режисерку Ірину Цілик. Як зазначається, нагороду фільм отримав від журі премії “Золоте око” 75-ого Каннського кінофестивалю.

“Спеціальний приз журі отримала стрічка “Маріуполіс 2″, знята Мантасом Кведаравічусом. Цей фільм абсолютно неможливо ні з чим порівнювати, він гостро виділявся, ніби лежав на окремій полиці, бив під дих до чорноти в очах”, – пояснила Ірина Цілик.

За темою: Фільм «Маріуполіс» загиблого в Україні литовського режисера вийшов онлайн

Вона також розповіла історію режисера фільму, остання робота якого була в Україні. Зокрема, що: литовський режисер Кведаравічус приїхав до Маріуполя в березні; він знімав цивільних, жив з ними, проте потрапив у полон, його катували і вбили; кохана Мантаса Кведаравічуса змогла вивезти з Маріуполя не лише тіло свого чоловіка, а й матеріали, які він там зняв.

“Друзі, колеги делікатно склали докупи відзняті кадри і зробили з цього фільм. Останній фільм Мантаса”, – пояснила режисерка.

Додала, що, вручаючи нагороду, президентка журі Аґнєшка Голланд оголосила хвилину мовчання за жертвами війни росії в Україні. Зокрема – за режисерами, журналістами, фотографами та іншими людьми творчих професій.

_________________

Нагадаємо, цього року до програми Каннського кінофестивалю потрапили одразу дві стрічки: “Памфір” Дмитра Сухолиткого-Собчука у секції “Двотижневик режисерів” та “Бачення метелика” Максима Наконечного у програмі “Особливий погляд”. Крім того, Каннський кінофестиваль відкрився онлайн-промовою Володимира Зеленського, якого глядачі стоячи зустріли гучними оплесками.

Загалом з Каннського кінофестивалю українські кінематографісти поїхали з нагородами, зазначає виконавчий директор Української Кіноакадемії Анна Мачух на своїй facebook-сторінці. Зокрема: Проєкт документального фільму режисерки Лізи Сміт “Слухаючи світ” отримав нагороду від Європейської асоціації документалістів DAE Award на Marché du Film у секції Cannes Docs. Cтрічка Тоні Ноябрьової “Ти мене любиш?” отримала нагороду на послуги постпродакшену від IDM Film Commission Suedtirol / Cine Chromatix Italy; Фільм Юлії Гонтарук “Залізна сотня” виграв приз від Ciclic/ Région Centre-Val de Loire; Стрічка Анни Бурячкової “Коли нам було 15” отримала нагороду на послуги постпродакшену від Screen Brussels та Спеціальну відзнаку журі; Фільм Павла Острікова “Ти – космос” виграв нагороду First Cut Lab Award; Стрічка Марини Вроди “Степне” отримала нагороду Ukrainian Films Now Award.

«Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю отримала стрічка «Трикутник смутку» шведського режисера Рубена Остлунда.

Читайте також

Наша зброя – контент: шоуріл українських фільмів з кіноринку в Каннах виклали в мережу