fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Памфір в Двотижневику режисерів

Світова прем’єра драми «Памфір» відбудеться в Двотижневику режисерів Каннського кінофестивалю

142

Дебютний фільм режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір» став одним із 23 ігрових фільмів з усього світу, які відібрали до участі в 54-му Двотижневику режисерів – паралельній програмі 75-го Каннського міжнародного кінофестивалю.

Про це порталу «Нове українське кіно» повідомили в PR-службі компанії виробника BosonFilm. Серед учасників програми цього року, що відбудеться 18-27 травня 2022 року, фільми режисерів Алекса Гарленда, П’єтро Марчелло, Міа Хансен-Лове, Ніколя Парізер, Аліса Уінокур та інші.

«Памфір» — історія про хорошого сім’янина, якому доля дає випробування, де він звертає з чесного шляху заради своєї сім’ї.

Західна Україна напередодні традиційного карнавалу Маланки. Памфір повертається до своєї родини після тривалої відсутності. Безумовна любов сім’ї Памфіра має побічну дію. Коли його син влаштовує підпал в молитовному домі, Памфір змушений відновити зв’язок зі своїм неспокійним минулим. Щоб відплатити за провину сина, Памфір звертає на ризикований шлях з незворотніми наслідками.

Памфір Каннського кінофестивалю

За темою: «Бачення метелика» Максима Наконечного відібрано до конкурсу 75-ого Каннського кінофестивалю

Ролі у фільмі виконали Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова, Станіслав Потяк, Мирослав Маковійчук, Олена Хохлаткіна, Іван Шаран.

«Памфір» створюється у копродукції України, Франції, Польщі та Чилі. Виробництво фільму здійснює компанія Bosonfilm спільно з Les Films D’Ici, Madants, Quijote та у партнерстві з Mainstream pictures. Продюсери проекту — Олександра Костіна, Євгенія Яцута, Лора Бріан, Клаудія Смея, Богна Шевчик, Артем Колюбаєв, Альона Тимошенко та Жанкарло Насі.

Нагадаємо, над сценарієм режисер працював в резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinéfondation Residence. Також проект був розроблений у двох найвпливовіших сценарних майстернях – TorinoFilmLab (Script&Pitch) та Midpoint Intensive. У 2019 році «Памфір» став переможцем 11-ого пітчингу Держкіно, а також отримав підтримку Польського Інституту Кіно (PISF), швейцарського фонду Visions Sud Est та одного із найбільш відомих фондів у Європі, які фінансують експериментальне кіно – Hubert Bals Fund.

Реліз фільму запланований на 2022 рік.

____________

“Двотижневик режисерів” – програма Каннського кінофестивалю, що існує з 1969 року, та за цей час стала майданчиком для прем’єр фільмів видатних режисерів, які глибоко вплинули на сучасний кінематограф і зробили значний внесок у еволюцію його мови, зокрема Вернера Херцога, Райнера Вернера Фассбіндера, Джорджа Лукаса, Мартіна Скорсезе, Джима Джармуша, Майкла Ханеке, Спайка Лі, Жан-П’єра і Люка Дарденнів, Софії Копполи, Рубена Остлунда, Ксав’є Долана, Хлої Джао та багатьох інших.

Читайте також

Український фільм «Цензорка» отримав нагороди Словацької кінопремії в чотирьох головних номінаціях