Українці чинять опір: дивіться фільми онлайн про війну в Україні
«Східняк», «Кіборги», «Зошит війни», «Погані дороги», «Мати Апостолів», «Одесити на Донбасі», «Атлантида», «Земля блакитна, ніби апельсин» та інші – дивіться онлайн топ-15 українських повнометражних фільмів про війну в Україні.
На 55 день повномасштабної агресії проти України російська федерація розпочала активну другу фазу наступу – на Сході України. Насправді ж ворог, отруєний пропагандою, розпочав війну проти України не 24 лютого 2022 року, а ще у 2014 році. За цей час війни Україна стала героєм для усього вільного світу. Попереду нас чекає багато правдивих історій про стійкість, згуртованість та героїзм Українського Народу. Прийде мирний час, екранізують подвиг хлопців з острова Зміїний, знімуть про героїчний захист Маріуполя, про оборону Києва, Миколаєва та покажуть усьому світові звірства в окупованих рашистами Бучі, Гостомелі, Ірпіні.
А поки редакція порталу “Нове українське кіно” згадує українські документальні та художні кінокартини різних жанрів про війну на Сході України, чотири з яких входять у рейтинг найкращих фільмів в історії українського кіно, які варто побачити кожному. Це і про події на лінії зіткнення, про події в тилу, а також про досвід звичайних українців, які були змушені зіткнутися зі вторгненням окупантів.
Східняк
Українське комедійне роуд-муві «Східняк» знятий за реальними історіями з життя в АТО. Це дебютний фільм Андрія Іванюка, що засновано на особистій історії режисера та справжній бенефіс Богдана Бенюка.
Фільм розповідає про один день з життя двох бійців – «Бороди» та «Режисера». Прототипом останнього став сам Іванюк, який служив в 53-й механізованій бригаді. Ветеран бойових дій на сході України розповідає глядачам про свого бойового побратима – вихідця з Донбасу із позивним «Борода».
За сюжетом, боєць з позивним «Борода» – невгамовний оптиміст та здатен вирішити будь-яке питання. Ось і цього разу, він – перший, коли треба відправитися в штаб, щоб «вибити» необхідне для забезпечення свого підрозділу. У напарники Борода бере з собою молодого новачка, якого кличуть «Режисер». Разом їм доведеться їхати крізь блокпости, прифронтові міста й села, зустрічатись із військовими і цивільними, потрапляючи у різні халепи – кумедні та не дуже…
Дивіться фільм Андрія Іванюка «Східняк» онлайн на сервісі sweet.tv за посиланням. Нижче дивіться кінотеатральний трейлер до стрічки.
Кіборги
Художній фільм «Кіборги» Ахтема Сеітаблаєва – про українських військових, які обороняли Донецький аеропорт з вересня 2014 року до 22 січня 2015 року – посідає 82 місце у списку найкращих фільмів в історії українського кіно.
Історія розгортається протягом двотижневого чергування в аеропорту одного батальйону в 2014 році. Добровольча група вперше приїздить до гарячої точки, яку вже чотири місяці обороняють наші військові та віч-на-віч стикається зі страшним обличчям війни: захищати аеропорт стають не лише професійні військові, а й добровольчі корпуси. Це зіткнення – безумовний виклик для всього світу – стає початком формування нової самоідентифікації громадян України.
Дивіться фільм «Кіборги», який отримав у 2018 році 6 нагород «Золота дзиґа», «Скіфського олень» Київського МКФ «Молодість» 2017 року за результатами глядацького голосування, онлайн на Takflix за посиланням. Нижче дивіться трейлер фільму.
Зошит війни
Документальна стрічка «Зошит війни» (War Note) Романа Любого – це кінокартина з особистих відеозаписів із телефонів та камер українських військових та добровольців. Це сюрреалістична подорож на фронт війни з росією, де панують закони, відмінні від звичайного світу. Герої прокидаються та засинають, радіють та плачуть, знімають відео, та завжди відчувають, що запис може закінчитись у будь-яку мить.
Дивіться стрічку, яка отримала приз глядацьких симпатій на кінофестивалі Docudays-UA 2020 року, а також здобула перемогу Kharkiv Meet Docs, на онлайн-платформі Takflix за посиланням. Нижче дивіться трейлер.
Атлантида
Драматична антиутопія «Атлантида» Валентина Васяновича – один з найтитулованіших українських фільмів сучасності, який посів 11 місце в списку найкращих фільмів в історії українського кіно. Фільм описує події, які розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.
Переглянути «Атлантида» онлайн можна на Sweet.TV за посиланням. Нижче дивіться трейлер фільму.
Міф
Документальний фільм “Міф” режисерів Леоніда Кантера та Івана Яснія – це історія життя Василя Сліпака, оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом, Героя України, кавалера орденів “За мужність” І ст. та “Золота Зірка”, соліста Паризької національної опери, який покинув велику сцену, аби стати воїном і віддав життя, захищаючи Україну. У 2015 році під позивним “Міф” Василь Сліпак добровольцем пішов воювати на Донбас і загинув 29 червня 2016 року від кулі снайпера.
Стрічку, яка у 2019 році отримала премію Української кіноакадемії “Золота дзиґа” як “Найкращий документальний фільм”, виклали онлайн до безкоштовного перегляду на Megogo за посиланням. Нижче дивіться трейлер стрічки.
Забуті
Художній драматичний фільм Дарії Онищенко «Забуті» – це історія кохання тих, хто не забув, ким є насправді, і про кого не маємо права забути ми. Коли війна нищить все навколо: пізнавані пейзажі, знайомих людей, звичне життя — залишається стиснути кулаки і не дати зруйнувати себе. Ця боротьба об’єднала вчительку Ніну та сімнадцятирічного Андрія. Пристрасть, яка спалахнула між ними — чи не єдина зброя проти усього божевілля, що відбувається навколо. Події фільму — це не лише хроніки сьогодення, це актуальна спроба розібратися в тому, на що здатне кохання.
Подивитися драму онлайн, яку було відзначено Спеціальною премією журі на Варшавському міжнародному кінофестивалі у 2019 році в рамках конкурсної програми «1-2», можна на сервісі інтернет-телебачення Sweet.TV за посиланням. Нижче дивіться трейлер фільму.
Погані дороги
Кандидат на премію «Оскар» від України – драма «Погані дороги» – це повнометражний режисерський дебют Наталки Ворожбит, авторки серіалу «Спіймати Кайдаша» та фільму «Кіборги».
В основу стрічки лягла її хітова однойменна п’єса, яку ставили в Лондоні та Києві. Картина складається з п’яти окремих новел про мешканців Донбасу, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. П’ять розбитих доріг – п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Сценарій створено на основі документальних історій, зібраних авторкою на Сході України під час роботи над фільмом «Кіборги».
Стрічка, яка була відзначена премією Circolo del Cinema di Verona як «найбільш інноваційна стрічка в конкурсі» у програмі «Тиждень критики» Венеційського кінофестивалю, доступна для перегляду на онлайн-платформах OLL.TV, sweet.tv і Takflix. Нижче дивіться трейлер фільму.
Мати Апостолів
В основу фільму «Мати Апостолів» Зази Буадзе увійшли історії жінок, сини яких воювали за Україну у 2014 році. Військова драма Зази Буадзе — це фільм-уклін матерям, діти яких загинули, захищаючи Україну. Коли син потрапляє в небезпеку, мати без вагань кидається йому на допомогу. Заради спасіння дитини вона здатна на все! Навіть пройти крізь пекло війни.
Коли Софія дізнається, що літак її сина збито, вона вирушає у небезпечну мандрівку, повну несподіванок та пригод. Ніхто напевне не може сказати – чи вижив її син. Матері доведеться вступити у відчайдушну боротьбу з сильними ворогами заради спасіння свого сина. На цьому нелегкому шляху вона зі звичайної жінки, яка навіть не здогадується на що здатна, перетворюється на Мати, що втішає та рятує навіть пропащі душі.
Дивіться фільм «Мати Апостолів» на платформі Megogo за посиланням. Нижче дивіться офіційний трейлер фільму.
Поїзд Київ – Війна
Документальний фільм «Поїзд Київ – Війна» режисера Корнія Грицюка розказує про реальних людей, які кожного дня курсують поїздом №126, що поєднує Київ з прифронтовою Костянтинівкою, «між миром і війною».
«Поїзд Київ – Війна» — це голос людей, пошук діалогу і шлях до спільного майбутнього, де кожен голос буде почуто. Тут немає відбору матеріалу за переконаннями чи цензури через «незручні думки». Це реальні погляди жителів сходу України.
Переглянути фільм «Поїзд Київ – Війна» онлайн можна на Takflix за посиланням. Дивіться офіційний трейлер на сторінці нижче.
Наші котики
Патріотична неполіткоректна комедія «Наші котики» Володимира Тихого – фільм, у якому горить кремль! – має повну назва “Наші котики або Як ми полюбили лопати в умовах обмеженої антитерористичної операції з елементами тимчасового воєнного стану”, робочі назви – “Бліндаж”, “Котик з палаючими очима” (англ. Lethal Kittens).
За сюжетом, 2014-ий, розпал гібридної війни росії проти України. Інженер, актор, футбольний тренер і продавець квітів їдуть добровольцями на Схід. На позиціях до четвірки приєднується амбітна журналістка для виконання секретного завдання. Жоден з них не має бойового досвіду, нічого не знає про наміри командування, та й на місцевості майже не орієнтується. Втім саме вони стають причиною грандіозного фіаско масштабної операції ворога… Відвага, мужність, трохи гіпнозу та фірмовий гумор — вибухова суміш для «теплої зустрічі»!
Дивіться комедію на Youtube-каналі BABYLON’13 за посиланням. Нижче дивіться трейлер фільму.
Іловайськ 2014. Батальйон “Донбас”
Військова драма “Іловайськ 2014. Батальйон “Донбас” заснована на реальних подіях на Сході України у 2014 році. Командир штурмової групи батальйону “Донбас” з позивним “Бішут”, поранений у бою за Іловайськ, дивом лишається живий в окупованому місті. Його розшукує призначений комендантом Іловайська російський офіцер Рунков, для якого ця війна перетворилася на особисту трагедію, і він жадає не справедливості, а помсти.
Сценарій стрічки написав журналіст і письменник Михайло Бриних, який більше двох років створював його на основі численних матеріалів в пресі і реальних історій ветеранів-добровольців, які брали участь в операції зі звільнення Іловайська.
Подивитись фільм “Іловайськ 2014. Батальйон “Донбас” онлайн можна безкоштовно на Youtube за посиланням. Нижче дивіться трейлер.
Земля блакитна, ніби апельсин
Фільм-сенсація «Земля блакитна, ніби апельсин» режисерки Ірини Цілик є потужним документальним висловлюванням про війну в Україні, що розпочалася на Сході країни ще у 2014 році. Світова прем’єра відбулася на кінофестивалі «Санденс», де стрічка отримала Премію за найкращу режисуру документального фільму.
Стрічка розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже довгий час. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, незважаючи на всі труднощі, ця родина є дуже дружною та життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.
Подивитися «Земля блакитна, ніби апельсин», яка займає 34 місце у списку найкращих фільмів в історії українського кіно, можна на сервісі онлайн-телебачення Oll.tv за посиланням. Нижче дивіться офіційний трейлер.
Какофонія Донбасу
Документальний фільм Ігоря Мінаєва «Какофонія Донбасу» — це фільм-дослідження міфу про Донбас. У фільмі зібрані унікальні архівні матеріали, відео з соцмереж, інтерв’ю з учасниками та очевидцями історичних подій. Режисер показує історію та еволюцію образу Донбасу від фільмів Дзиґи Вертова та кліпів гурту “Пающіє труси” до свідчень полонених, що зазнали тортур з боку бійців так званої ДНР.
Сюжет картини розгортається у двох площинах. Перша – життя очима радянської пропаганди та Донбас як вітрина ідеології. Друга – життя реальне, приховане від зайвих поглядів. Життя обіцяє бути симфонією праці, радості й добробуту, але виявилося оманою й маніпуляцією. Симфонія Донбасу перетворюється на какофонію.
Фільм можна подивитись офіційно онлайн на Takflix за посиланням. Нижче дивіться офіційний трейлер стрічки.
Одесити на Донбасі
Повнометражний документальний фільм «Одесити на Донбасі» Олександра Авшарова присвячений долям семи жителів південного міста, які пішли на фронт захищати Україну: Дмитро Олегович, Євген Титаренко, Роман Колдомасов, Євген Лата, Андрій Скороход, Віктор Погодін, Дмитро Васильєв.
Всі вони дуже різні, й причини поїхати на фронт у кожного свої. У кожного своя “військова історія”: хтось отримав тяжкі моральні та фізичні травми, а комусь навіть вдалося знайти в пережитих труднощах додаткову мотивацію для життя та творчості. Хтось готовий повернутися в зону АТО і продовжувати боротьбу, а комусь ніколи більше не побачити рідне місто. Деякі герої, які повернулися до мирного життя, зрозуміли, що війна для них, як і для країни, ще не закінчена. Тому що “свої” іноді можуть бути не менш жорстокими, ніж “чужі”.
Дивіться фільм «Одесити на Донбасі» онлайн на Youtube-каналі Держкіно за посиланням. Також дивіться трейлер до фільму.
Казка про коника
Документально-анімаційна стрічка «Казка про Коника» режисерів Дениса Страшного та Уляни Осовської розповідає про найвідомішого українця в Естонії – монаха в миру і художника Анатолія Лютюка та його волонтерську місію на Донбасі.
Це документальна притча із елементами анімації. Анатолій Лютюк переїхав до Естонії у 70-х і з того часу мешкає у Таллінні. З початку війни на Сході України Анатолій займається волонтерськими місіями на Донбасі. Його незмінний супутник у подорожах на фронт – саморобний дерев’яний коник. Він стає головним героєм казок Анатолія про тварин на війні, які чоловік пише на основі реальних історій.
Переглянути фільм «Казка про Коника» онлайн можна за посиланням. Нижче дивіться офіційний трейлер.
________________
У найближчому майбутньому росію судитимуть за воєнні злочини, країна-агресор сплачуватиме репарації Україні на її відновлення і т.п. Україна ж не відмовиться від своїх територій на Сході чи Півдні, не здасть ані клаптика землі! Ми ніколи не пробачимо цей геноцид української нації! Демократичний світ уже усвідомив, що слово кремля – порожний звук. Ми віримо лише у свій Народ та ЗСУ.
Слава Україні! 🇺🇦
Читайте також