fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Короткометражні патріотичні фільми для безкоштовного перегляду онлайн

631

«Кобзарський цех» Віктора Придувалова, «Чоловік» Оксани Артеменко, «Голос» Михайла Іллєнка та режисерський диптих Кадіма Тарасова «Монстр. За мить до вічності» – дивіться онлайн добірку патріотичних короткометражних історій на Youtube.

Короткометражні ігрові фільми, створені компанією «Вавілон» за підтримки Державного агентства України з питань кіно, були екранізовані у 2018-2019 роках в рамках проєкту “Дивись українське” та входять до альманаху короткометражних фільмів “На своїй землі”.

Переглянути драматичні стрічки онлайн можна на Youtube-каналі проєкту “Дивись українське” або у нас на сторінці нижче.

«Кобзарський цех»

Короткометражний фільм «Кобзарський цех» Віктора Придувалова (2018) – це фільм про сучасних кобзарів, патріотизм та Диво!

За сюжетом, братчики відправляються до лісу на пошук дерева, з якого можна виготовити справжню кобзу. У картині показано всі етапи виробництва українського музичного інструменту. Від обрання деревини до майстерності різьби по дереву. В цьому процесі присутня донька одного з братчиків, Настуня, яка втратила голос, коли не стало її мами і довгий час вона тільки мугикає. Коли братчики закінчують роботу, вони рушають на концерт, присвячений воїнам АТО. Під час концерту стається диво і до Настуні повертається її голос.

Дивіться фільм «Кобзарський цех» онлайн.

Головні ролі зіграли Анастасія Багинська, Кирило Тараненко, Василь Жованик, Іван Кушнір, Тарас Компаніченко та Олег Драч. Також у фільми брали участь учасники бойових дії на Сході України.
Режисер-постановник – Віктор Придувалов. Автори сценарію – Наталія Рудюк, Андрій Хохолкін. Оператор-постановник – Євген Креденцер. Художник-постановник – ZINAIDA. Музичне оформлення – “Хорея Козацька”. Директор картини – Віктор Сема. Продюсери – Андрій Різоль, Святослав Різоль.

«Чоловік»

Фільм режисерки Оксани Артеменко «Чоловік» (2019) – це історія маленького хлопчика, тато якого йде на війну і своїм прикладом вчить сина бути справжнім чоловіком. Фільм про мужність, про українську родину, в якій цінності ставляться понад усе. У головних ролях: Андрій Ісаєнко, Наталія Кобізька, Євген Інтелегатор.

Дивіться фільм «Чоловік» онлайн.

Режисер та автор сценарію – Оксана Артеменко, другий режисер – Марина Артеменко, оператор-постановник – Іван Тимченко, художник-постановник – Марія Кузнєцова, композитор – Андрій Пономарьов. Продюсери фільму – Андрій Різоль, Святослав Різоль.

«Голос»

Фільм Михайла Іллєнка «Голос» (2018) – це три важливі хвилини з життя двох рідних людей, мами та доньки. Фільм про маленькі перемоги, які можуть трапитись поруч, будь-де: в метро, школі чи магазині. Ролі у фільмі зіграли Анна Заклецька і Софійка Котляревська.

Дивіться фільм «Голос» онлайн.

Режисер та автор сценарію – Михайло Іллєнко, оператор – Богдан Вержбицький. Продюсери – Андрій Різоль, Юлія Чернявська, Олег Щербина.

«Монстр. За мить до вічності»

«Монстр» та «За мить до вічності» – це режисерський диптих режисера Кадіма Тарасова (2019). Головні ролі зіграли Дмитро Ярошенко, Ніка Петрик, Дмитро Тубольцев, Володимир Гордєєв, Дмитро Кормак.

За сюжетом, в маленькій дитячій кімнаті донька та батько бавляться в іграшки та ведуть спокійну розмову, але раптово, події у затишній атмосфері віддзеркалюють жахіття паралельного життя за межами буденного спокою, сповненого трагедією війни. У продовженні історії батько дівчинки – ветеран бойових дій на сході України. Дмитро отримав поранення на війні і тепер страждає на посттравматичний стресовий розлад. Покинутий дружиною, яка забрала і доньку, він залишився наодинці зі своїми психічними жахами і став затворником у своїй оселі. Батько, що доглядає безпорадного сина також на межі зриву; у батька стається кома. Завдяки неймовірним зусиллям Дмитро рятує батька, а заодно і себе.

Дивіться фільми «Монстр» та «За мить до вічності» онлайн.

Авторські команди фільмів: «Монстр» – автори сценарію Юлія Чернявська, Кадім Тарасов. «За мить до вічності» – автори сценарію Андрій Гордєєв, Кадім Тарасов. Оператор-постановник – Юрій Барсук. Художник-постановник – Віктор Бучковський. Звукорежисер – Денис Рискаль. Звукооператор – Богдан Зінкевич. Зведення звуку – Валерій Голуб. Продюсер – Аліна Краснянська, Андрій Різоль. Фільми екранізовано за підтримки Міністерство культури та інформаційної політики України.

Читайте також

“На своїй землі”: драматичний фільм Олександра Кірієнка відтепер у вільному доступі