fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Сценарист «Карткового будинку» планує зняти документальний фільм про звірства росіян у Бучі

150

Американський драматург Бо Віллімон (Beau Willimon), відомий як шоураннер та сценарист популярного серіалу «Картковий будиночок», відвідав міста під Києвом, які були знищені російськими окупантами.

Про це повідомляє НВ з посиланням на видання Obozrevatel.

«Разом із командою ми працюємо тут над документальною стрічкою про цю війну. Здебільшого вона включатиме досвід звичайних людей, які були змушені зіткнутися зі вторгненням: як ці люди виживають, адаптуються, розвиваються в епіцентрі конфлікту. Сьогодні ми бачили Бородянку, Бучу — неймовірні масштаби спустошення та втрат, з якими людям довелося справлятися. На мене все це справило потужний емоційний вплив, — розповів Віллімон. — Я ніколи не був так близько до війни до цього. Мені 44 роки, чимало війн відбулося за час мого життя, що стосується однієї тільки моєї країни двічі в Іраку, Афганістан, безліч інших жорстоких війн у світі, але я вперше так наблизився до цього».

Він також поділився враженнями від відвідання міста Бородянка. Зараз у ньому проводять демонтаж будинків, які не підлягають відновленню. Також Віллімон висловив захоплення місцевими жителями, які почали повертатися у зруйноване місто.

«Я не експерт у цьому. Мені пощастило ніколи в житті не стикатися з війною настільки близько, не довелося бувати у містах одразу після боїв — це мій перший досвід. Я думаю, коли люди обирають нападати на інших людей із такою люттю — це найгірший прояв людства, протизаконне вторгнення. Проте дуже надихає те, як мешканці Бородянки вже приводять до ладу та відновлюють своє місто: ти бачиш, як люди очищують вулиці, ти бачиш, як бригади будівельників розбирають завали, як люди разом намагаються робити ремонт. І на в’їзді в місто ми бачили велику двокілометрову чергу з машин людей, які намагаються повернутися додому. Посеред цього спустошення існує надія та натхнення, так само як і у самих українцях, — поділився Віллімон враженнями після відвідання Бородянки. — Я знаю, що в росії зараз дуже багато дезінформації. Людям дуже важко дізнатися правду. Я сподіваюся, що якби люди змогли дізнатися, що насправді відбувається в Україні, вони могли б продемонструвати таку саму сміливість, як українці, щоб протистояти цьому».

Бо Віллімон на Київщині / Фото: obozrevatel

Нагадаємо, «Картковий будиночок» — американський політико-драматичний телесеріал, розроблений і спродюсований Бо Віллімоном. Серіал є адаптацією мінісеріалу BBC з такою ж назвою. Дії серіалу відбуваються у Вашингтоні, де демократ з п’ятого виборчого округу Південної Кароліни та Голова фракції більшості в парламенті Френк Андервуд, після відмови йому у призначенні на посаду державного секретаря, вирішує помститися тим, хто зрадив його.

Читайте також

Без розголосу: світова зірка Шон Пенн знімає в Україні документальне кіно