Війна – зло, що руйнує щастя та знищує життя: фільм “Тому що війна” повідає саме про це
Повнометражна військова драма “Тому що війна” розповість про двох закоханих, які намагаються відшукати своє щастя в різних часових вимірах. Але на заваді щастя завжди стоїть війна.
Фільм режисера Владислава Берковського за сценарієм Тетяни Кравченко, вихід якого попередньо був запланований на осінь 2022 року, знятий в жанрі військової драми (+16). Стрічку створено кінокомпанією Charisma Group (короткометрані фільми “Абонент поза зоною досяжності” 2021, “Епіметей”) за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
З прадавніх часів українцям доводиться боронити свою землю. Чоловіки мають швидко дорослішати і жертвувати собою заради жінок та дітей. Образом такого чоловіка є головний герой Іван. Поетичний образ кохання – Марічка, змушена страждати і гинути, «тому що…війна». Іван і Марія проживають історію кохання та смерті в кількох часових вимірах.
Історії фільму розповідають про життя реальних історичних постатей, легенди, що утворилися навколо цих історичних осіб і зберігаються, як фольклорний епос.
В основу фільму покладені образ чоловіка-воїна, борця та жінки, що є символом кохання та щастя. Чотири історії кохання, зради, жертви та зруйнованого війною життя, а також надії, на те, що щастя – таки можливе. Образ бійця АТО та юної дівчини – це символ надії. Можливо, сьогодні закохані матимуть надію на щастя.
Ролі в фільмі зіграли Євгеній Лісничий (серіал “Fake” 2020, “Мій юний принц” 2021, “Казка про гроші” 2017) та Анастасія Шульга (“Спадок брехні” 2020, “Толока” 2019).
Постер фільму
Читайте також