fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Війна – зло, що руйнує щастя та знищує життя: фільм “Тому що війна” повідає саме про це

198

Повнометражна військова драма “Тому що війна” розповість про двох закоханих, які намагаються відшукати своє щастя в різних часових вимірах. Але на заваді щастя завжди стоїть війна.

Фільм режисера Владислава Берковського за сценарієм Тетяни Кравченко, вихід якого попередньо був запланований на осінь 2022 року, знятий в жанрі військової драми (+16). Стрічку створено кінокомпанією Charisma Group (короткометрані фільми “Абонент поза зоною досяжності” 2021, “Епіметей”) за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

З прадавніх часів українцям доводиться боронити свою землю. Чоловіки мають швидко дорослішати і жертвувати собою заради жінок та дітей. Образом такого чоловіка є головний герой Іван. Поетичний образ кохання – Марічка, змушена страждати і гинути, «тому що…війна». Іван і Марія проживають історію кохання та смерті в кількох часових вимірах.

Історії фільму розповідають про життя реальних історичних постатей, легенди, що утворилися навколо цих історичних осіб і зберігаються, як фольклорний епос.

В основу фільму покладені образ чоловіка-воїна, борця та жінки, що є символом кохання та щастя. Чотири історії кохання, зради, жертви та зруйнованого війною життя, а також надії, на те, що щастя – таки можливе. Образ бійця АТО та юної дівчини – це символ надії. Можливо, сьогодні закохані матимуть надію на щастя.

Ролі в фільмі зіграли Євгеній Лісничий (серіал “Fake” 2020, “Мій юний принц” 2021, “Казка про гроші” 2017) та Анастасія Шульга (“Спадок брехні” 2020, “Толока” 2019).

Постер фільму

Читайте також

Сценарист «Карткового будинку» планує зняти документальний фільм про звірства росіян у Бучі