fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Український фільм «Цензорка» отримав нагороди Словацької кінопремії в чотирьох головних номінаціях

194

Стрічка «Цензорка» спільного виробництва України, Словаччини та Чехії стала тріумфаторкою Премії. Картину визнали Найкращим фільмом та загалом відзначили в чотирьох номінаціях (трейлер).

Про це порталу “Нове українське кіно” повідомили пресрелізом Arthouse Traffic. «Цензорка» створена в копродукції України, Словаччини та Чехії. Стрічку фільмували в Одесі в 2019 році. Український продюсер – Денис Іванов (компанія «Артхаус Трафік») за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

«Цензорка» – дебютна повнометражна ігрова картина словацького режисера і сценариста Петера Керекеша. На батьківщині автора фільм переміг у чотирьох номінаціях Національної кінопремії «Сонце в сітці» (Slnko v sieti), яка відзначає здобутки кінематографа Словаччини в 2020–2021 роки. Стрічка отримала Нагороди за Найкращі ігровий фільм, режисуру та сценарій. Також нагородою за Найкраще виконання головної жіночої ролі відзначили українку Ірину Кір‘язеву.

Петер Керекеш та творча команда фільму – Фото з церемонії нагородження Словацької кінопремії (пресслуба Arthouse Traffic)

Ірина Кір‘язева

Картина розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув’язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка і потрапила у світ, населений лише жінками: ув’язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми. Якби не колір уніформи, іноді важко було б сказати, хто є хто.

Нагадаємо, світова прем’єра фільму «Цензорка» відбулася на Венеційському кінофестивалі, де картину відзначили Нагородою за Найкращий сценарій (Іван Остроховський, Петер Керекеш) у конкурсній програмі «Горизонти».

Після цього успішна фестивальна історія стрічки продовжилась: вона отримала Нагороду «Срібний Х’юґо» за Найкращу режисуру на Міжнародному кінофестивалі в Чикаґо, Нагороду арабських критиків за європейський фільм на Каїрському міжнародному кінофестивалі, а також Ґран-прі Міжнародного кінофестивалю Les Arcs у Франції.

Постер фільму

Читайте також

У Франції скасували фестиваль російського кіно з фільмами Сергія Лозниці