fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

У Франції скасували фестиваль російського кіно з фільмами Сергія Лозниці

166

У французькому Нанті скасували фестиваль російського кіно Univercine під лозунгом «Від Львова до Уралу», де мали показати фільми режисера Сергія Лозниці.

Про це повідомляє Детектор медіа з посиланням на продюсера Дениса Іванов та фейсбук-сторінку фестивалю. Напередодні в Нанті відбувся мітинг на підтримку України з вимогами скасувати фестиваль.

Захід мав відбутися з 31 березня по 3 квітня. Фільми Сергія Лозниці були включені до програми кінофестивалю під гучною назвою “Від Львова до Уралу”. В Українській кіноакадемії одразу наголосили, що “у час кривавої повномасштабної війни, яку розв’язала Росія, це абсолютно неприпустимо”.

Пізніше Українська кіноакадемія виключила Сергія Лозницю зі свого складу та звернулася до світової спільноти з проханням не позиціонувати режисера як представника української культурної сфери. До цього режисер висловив категоричну незгоду із закликом Української кіноакадемії бойкотувати російський кінематограф.

За темою: Сергія Лозницю виключено зі складу Української кіноакадемії

Сергій Лозниця також залишив Європейську кіноакадемію (EFA) на знак протесту проти, на його думку, «ганебної» реакції організації на вторгнення Росії в Україну.

Читайте також

#BoycottRussian: хто у світі підтримав бойкот російського кінематографу