fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Стрічку Ірини Цілик “Земля блакитна, ніби апельсин” покажуть у Лондоні

167

Показ фільму “Земля блакитна, ніби апельсин”, який є потужним документальним висловлюванням про війну в Україні, що розпочалася на Сході країни ще у 2014 році, відбудеться в знаковій штаб-квартирі Британської академії кіно і телевізійного мистецтва BAFTA. Зібрані кошти підуть до гуманітарних фондів на підтримку України.

Про це повідомляє Держкіно. Кіносеанс пройде в кінотеатрі BAFTA cinema на Пікаділлі, 195, 1 квітня о 19:00 за місцевим часом. Як зазначають організатори події, йдеться в повідомленні, “Фільми для України” мають стати низкою вечорів, присвячених кіно та творчості України. Метою є збір коштів до гуманітарних та благодійних організацій на допомогу Україні.

За темою: Благодійні покази українського кіно стартують у Варшаві вже завтра

Фото: bafta.org

За словами режисерки, назва стрічки — це цитата з вірша поета-сюрреаліста Поля Елюара, яка, певною мірою, передає сюрреалістичну суть балансування героїв між паралельними вимірами війни та миру.

Фільм розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже довгий час. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, незважаючи на всі труднощі, ця родина є дуже дружною та життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

Світова прем’єра «Землі блакитної, ніби апельсин» відбулася на кінофестивалі «Санденс», де стрічка отримала Премію за найкращу режисуру документального фільму. Українське кіно було вперше представлено у конкурсній програмі цього найвідомішого та найбільшого в США фестивалю незалежного кіно. Українська прем’єра відбулась на кінофестивалі Docudays UA, де «Земля блакитна, ніби апельсин» стала найкращим фільмом Національного та Міжнародного конкурсу. Стрічку визнано найкращим документальним фільмом року за версією Національної премії кінокритиків «Кіноколо».

Картина отримала близько 20 престижних нагород, а також увійшла до офіційних програм відомих міжнародних кінофестивалів: CPH:DOX у Данії, Hot Docs у Канаді, MoMA Doc Fortnight у США, IDFA у Нідерландах – найбільшого кінофестивалю документального кіно у світі, та ще понад 70 інших фестивалів.

Фільм створено компаніями Albatros Communicos Film Production (Україна) та Moonmakers (Литва) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund (Нідерланди).

Нагадаємо, стрічка вийшла в український прокат 26 листопада 2020 року. Наразі фільм офіційно можна переглянути на українському сервісі онлайн-телебачення Oll.tv.

Читайте також

Фільм «Наші котики» став доступним для вільного перегляду