fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

земля блакитна онлайн

Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» вийшов онлайн

1 925

Переглянути документальний фільм-сенсацію «Земля блакитна, ніби апельсин» режисерки Ірини Цілик можна офіційно онлайн на українському сервісі онлайн-телебачення Oll.tv.

Фільм розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже довгий час. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, незважаючи на всі труднощі, ця родина є дуже дружною та життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

Світова прем’єра «Землі блакитної, ніби апельсин» відбулася на кінофестивалі «Санденс», де стрічка отримала Премію за найкращу режисуру документального фільму. Українське кіно було вперше представлено у конкурсній програмі цього найвідомішого та найбільшого в США фестивалю незалежного кіно. Українська прем’єра відбулась на  кінофестивалі Docudays UA, де «Земля блакитна, ніби апельсин» стала найкращим фільмом Національного та Міжнародного конкурсу. Стрічку визнано найкращим документальним фільмом року за версією Національної премії кінокритиків «Кіноколо».

Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» можна подивитися ексклюзивно на українському сервісі онлайн – телебачення Oll.tv за посиланням.

Картина отримала близько 20 престижних нагород, а також увійшла до офіційних програм відомих міжнародних кінофестивалів: CPH:DOX у Данії, Hot Docs у Канаді, MoMA Doc Fortnight у США, IDFA у Нідерландах – найбільшого кінофестивалю документального кіно у світі, та ще понад 70 інших фестивалів.

Стрічку створено українською продакшн-компанією «Альбатрос Коммунікос» (продюсерка Анна Капустіна) та литовською продакшн-компанією «Мунмейкерс» (продюсерка Гєдре Жицкіте) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund (Нідерланди). Зараз у фільма 7,5 балів на imdb на основі 255 відгуків.

Фільмування проходило у 2017-2019 роках у Красногорівці, Авдіївці, Кураховому Донецької області, а також у Києві. Сценаристом картини виступила Ірина Цілик, оператором – В’ячеслав Цвєтков. Над монтажем працював Іван Банніков та Ірина Цілик, звукорежисер фільму – Йонас Максвитіс.

За словами режисерки, назва стрічки — це цитата з вірша поета-сюрреаліста Поля Елюара, яка, певною мірою, передає сюрреалістичну суть балансування героїв між паралельними вимірами війни та миру.

Читайте також –

“Моя бабуся Фані Каплан” онлайн: фільм виклали у відкритий доступ