fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Моя бабуся Фані Каплан” онлайн: фільм виклали у відкритий доступ

1 098

Драматично-історичну стрічку Олени Дем’яненко “Моя бабуся Фані Каплан” – про зворушливу історію кохання на тлі революційних подій початку ХХ сторіччя – тепер можна безкоштовно переглянути онлайн.

Кінокартина розповідає про дівчину, яку у 1918 році звинуватили у замаху на Леніна. Фані Каплан – один із найвідоміших міфів радянської пропаганди. Проте у фільмі її історія набуває зовсім іншого забарвлення. Почуття юної та цнотливої Фані до революціонера Гарського штовхає її на відчайдушні вчинки, що в підсумку обертається неминучої трагедією…

Її звали Фані

В основі фільму – журналістське розслідування, яке відбувається в наші дні. В паризькому передмісті Сент-Женев’єв де Буа, в Російському домі доживає останні дні стара, яка володіє щоденником своєї бабці – Фані Каплан.

За темою: “Її звали Фані”: фільм Олени Дем’яненко проданий в Південну Корею  

Із цього щоденника київська журналістка Марина дізнається пронизливу історію “сліпого” кохання Фані Каплан до чоловіка на ім’я Віктор Гарський.

Моя бабуся Фані Каплан

Доведено, що Гарський двічі використовував закохану в нього дівчину Фейгу (Фані Каплан) в своїх політичних іграх. В перший раз, ще до революції, вона відбула за нього десятилітню каторгу, де осліпла і серйозно підірвала здоров’я. В другий раз – опинилась на місці, де він призначив їй побачення – 30 серпня 1918 року. Навряд чи було збігом, що це місце розташовувалося поряд з заводом Міхельсона, де стався замах на Леніна. Паралельна сюжетна лінія – роман Фані Каплан з братом Володимира Леніна Дмитром.

Моя бабуся Фані Каплан

Дивитися стрічку “Моя бабуся Фані Каплан” онлайн: відео

 

В картині зіграли: Катерина Молчанова (“Гуцулка Ксеня”), Мирослав Слабошпицький (“Поліна і таємниця кіностудії”), Ігор Бровін, Олексій Девотченко, Тетяна Кіршнер-Ретівова, Тетяна Ретівова, Наталія Нікуленко, Влад Троїцький, Ганна Донченко, Марина Май-Кукліна, Роман Ширман, Ніна Ніжерадзе та інші.

За темою: Режисерську версію “Моя бабуся Фані Каплан” 2020 року представлять на Каннському кіноринку

Фільм створений “Кінокомпанією Гагарін Медіа” за підтримки Держкіно. Фільм став переможцем четвертого пітчингу Держкіно у 2013 році. Кошторис стрічки склав 22 млн грн, з яких державна підтримка – 11 млн грн.

Моя бабуся Фані Каплан

Дивіться трейлер фільму “Моя бабуся Фані Каплан”: відео

Сценаристами та продюсерами фільму виступили Дмитро Томашпольський та Олена Дем’яненко. Художник-постановник стрічки – Сергій Бржестовський та Олександр Батенєв, оператор-постановник – Олексій Москаленко, композитор – Тимур Полянський.

Нагадаємо, у 2016 році стрічка “Моя бабуся Фані Каплан” стала “Найкращим іноземним фільмом” Міжнародного кінофестивалю “Crystal Palace”, а актор Мирослав Слабошпицький – “Найкращим актором Національного конкурсу” Одеського міжнародного кінофестивалю. У 2017 році фільм отримав Національну кінопремію “Золота дзиґа” в номінаціях “Найкращий художник-постановник” і “Найкращий сценарист”, а також був включений до лонг-листа премії Європейської кіноакадемії.

В український кінотеатральний прокат стрічка вийшла 8 грудня 2016 року.

Читайте також

ТОП-20: на які українські фільми очікувати у 2021 році