fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Словʼяни

«Словʼяни»: вийшов український трейлер історичного серіалу

1 263

Презентовано український трейлер історичного серіалу з елементами фентезі «Словʼяни» – про містичний світ вірувань та міфології древніх словʼян, прем’єра якого очікується у 2021 році.

Про це повідомили творці серіалу на своїй сторінці у Facebook. “Язичницькі обряди, дикі гуляння та полювання з луками перенесуть вас у гірські поселення слов’ян VII cт. н.е., де життя здається зовсім інакшим, але все те, що актуальне зараз для нас, було таким самим важливим і тоді: захист рідної землі, єдність у протистоянні з ворогом, відвага у боротьбі за справедливість”, – йдеться в описі.

12-серійний історичний серіал, спільного проєкту України та Словаччини — це перший серіал такого масштабу, в основі якого лежать традиції та міфологія давніх слов’ян. У фільмі можна буде побачити справжні давньослов’янські обряди, реконструйовані вченими-фольклористами, та почути фрагменти замовлянь, записаних від найстарішої жительки України, знахарки з Чернігівщини Христини Нагорної (1900—2017 рр.).

За темою: Усе по-справжньому: Неочікувані факти про серіал “Слов‘яни”

Дія серіалу розгортається у VII столітті н. е. одночасно у двох слов’янських поселеннях — городищі землеробів Фурнау та схованому високо в Карпатах селищі мисливців і пастухів Великий Стіл, де живе головна героїня — юна травниця Драга.

Наділена магічними здібностями, дівчина знаходить у лісі пораненого чужинця, що не може пригадати своє минуле. Намагаючись допомогти йому, Драга накликає на себе гнів місцевого жерця, у якого свої плани, і якому сторонні у його інтригах зовсім ні до чого. Баламутячи душі людей у пошуках визнання та сили, жрець збурює і одного зі старійшин, що довірившись йому, скеровує свій гнів на найближчих йому людей. Доки місцеві лідери зайняті поділом влади, на селища насувається зовнішній ворог ‒ грізні кочівники… Чи зможуть землероби та мисливці об’єднатися і стати зі зброєю на варті своїх земель? Вибору у них немає. Але чи є шанси?

Дивіться український трейлер серіалу «Словʼяни»: відео

У ролях: Юрай Лой, Поліна Носихіна, Томаш Машталір, Яна Квантікова, Душан Цінкота, Макар Тихомиров, Ріхард Аутнер, Олег Мосійчук, Олександр Мавріц, Анди Гриц, Зузана Фіалова, Олександр Рудинський, Анна Адамович, Ольга Ясінська, Тетяна Міхіна, Олексій Тритенко, Євгенія Шимшир’ян, Ашот Арушанов та інші.

Цікаво, що у телесеріалі буде камео телеведучого телеканалу «1+1» Руслана Сенічкіна, популярного письменника та ветеран Російсько-української війни Василя Піддубного. У масових сценах знімалися переважно жителі Житомирської області.

Більшу частину матеріалу знімали влітку 2019-го поблизу селищ Дениші та Тригір’я на Житомирщині. В мальовничому лісі спеціально для зйомок побудували два давньослов’янські городища – знімальна група майже півроку прожила там на березі річки Тетерів. Фільмування також частково велося в Києві, та на локаціях у Чехії та Словаччині.

Одним з постановників трюків став Матуш Лайчак, який працював над трюками в американському телесеріалі “Гра престолів” та “Дракула” 2020 року. Він також приймає участь у бойових сценах серіалу “Слов’яни”. Також над трюками працював українець Ілля Юрчишин та словацький каскадер Роман Янкович, який має досвід роботи зі Стівеном Спілбергом.

В історико-пригодницькому серіалі, що має розкрити таємницю виникнення першої слов’янської держави Само, для героїв підбирали безліч типів автонтичної зброї, адже там перетин культурних нашарувань.

За темою: Олекса Довбуш”, “Слов’яни“: як створюється автентична зброя для кіно

Виробництвом стрічки займається ТОВ «Медійна Група Європейського Партнерства» / European Partnership Media Group LLL (Україна), ТОВ «Сінемадей» / Cinemaday LLС (Україна) та «Wandal Production, s.r.o.» (Словаччина) за участі словацького TV JOJ, українського телеканалу «1+1» та за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Автори сценарію: Вероніка Колеякова, Йозеф Колеяк, Ян Лютеран Режисери: Петер Беб’як, Міхал Блашко, Сергій Санін, Олег Стахурський Оператори: Мартін Ж’яран, Станіслав Адам, Вова Іванов. Продюсери: Андрій Єрмак, Юрій Карновський, Ванда Адамік Грицова.

У 2018 році проєкт телесеріалу став переможцем конкурсу Міністерства культури України на надання державної фінансової підтримки фільмам та телесеріалам патріотичного спрямування. Із загального кошторису розміром ₴144,0 млн (€3,6 млн) виробники отримали від Мінкульту 34,4 % бюджету (₴49,6 млн).

Нагадаємо, раніше анонсувалося, що 12-серійний художньо-історичний телесеріал «Словʼяни» вийде на екрани «1+1» у 2020 році.

Читайте також –

Фільм “Стрий. Легенда” обзавівся офіційним трейлером