fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Благодійні покази українського кіно стартують у Варшаві вже завтра

298

Благодійний кіномарафон CinemAid Ukraine Charity Film Marathon розпочнеться показом воєнної драми Олесі Моргунець-Ісаєнко “Щедрик”. Зібрані кошти будуть перераховані на підтримку України. Розклад показів.

1-3 квітня у столиці Польщі Варшаві пройде благодійний кіномарафон CinemAid Ukraine – серія благодійних показів українського кіно за кордоном, повідомляє DzygaMDB на своєму сайті.

Як зазначається, зібрані кошти будуть перераховані на три напрямки підтримки України: до фонду “Повернись живим”, на підтримку кіноіндустрії країни під час війни та на допомогу постраждалим від війни кінематографістам та їхнім сім’ям.

Реквізити для донатів розміщено на сайті кіномарафону.

Відкриття Благодійного кіномарафону CinemAid Ukraine у Варшаві (1 квітня, 19:00, кінотеатр Kinoteka Multiplex) відбудеться за участі Посла України в Польщі Андрія Дещиці та Голови Державного агентства України з питань кіно Марини Кудерчук. За три дні у Варшаві покажуть наступні фільми:

Щедрик

Відкриває благодійний кіномарафон стрічка “Щедрик”. Фільм є другим повнометражним ігровим фільмом режисерки, яка присвятила вивченню історії України в часи Другої світової війни та повоєнних років дві свої документальні стрічки – “Рубіж. Грубешівська операція” та “Депортація 44-46”.

Захар Беркут

Історичний екшн «Захар Беркут» (Fall of a Kingdom) режисерів Ахтема Сеітаблаєва та Джона Вінна розповідає про незламний дух українського народу. Фільм знятий на основі однойменної повісті українського класика Івана Франка.

Захар Беркут

Поводир

Історична драма “Поводир” Олеся Саніна про американського хлопчика, що супроводжує сліпого кобзаря Україною в роки колективізації та Голодомору стартує в кінотеатрах США.

Поводир Олеся Саніна

Крути 1918

Історична драма “Крути 1918” режисера Олексія Шапарєва, в основі сюжету якої – реальна історія бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року, коли чотири сотні українських студентів і гімназистів стали проти багатотисячної російської Червоної гвардії.

Крути 1918

Закохані в Київ

Альманах короткометражних фільмів, створений за аналогією з кінопроектами «Париже, я люблю тебе», «Нью-Йорку, я люблю тебе». Складається з восьми новел молодих українських режисерів. Новели відзняті в різних жанрах (драми, трилера, комедії), але об’єднані однією спільною ідеєю – коханню в сучасному місті.

Спадок

Цикл коротких атмосферних роликів, присвячених українській культурі, традиціям, народним звичаям від їх витоків до сучасності. У кожному ролику буде відтворено характерний для певного регіону етнічний образ. Героїні проекту – яскраві і самобутні представниці України, з різним характером, різного віку дівчини і жінки, які зачаровують поєднанням простоти та достойності. Одним із облич проекту стала українська етно-співачка Росава.

Жива ватра

Документальний фільм «Жива Ватра» режисера Остапа Костюка – про життя вівчарів українських Карпат і долю традиційного ремесла в контексті сучасного світу.

жива ватра

Національний музей

«Музей» режисера Андрія Загданського– це портрет Національного художнього музею України. Сіра неокласична будівля із левами, де зберігається та експонується мистецтво України, і не меншою мірою – її історія. Півроку автори фільму спостерігали за життям музею – від монтажу та відкриття виставки українських ікон, що дивом врятувалися після знищення Братського монастиря в Києві, до монтажу та відкриття виставки генія авангарду Олександра Богомазова.

Фантастичні українці

Фантастичні українці – цикл документальних фільмів про сучасні українські музику, кіно, літературу та візуальне мистецтво. Героями фільмів стали alyona alyona, The HARDKISS, ONUKA, DakhaBrakha, YUKO, Юрій Горбунов, Ірма Вітовська, Ірена Карпа, Оксана Забужко та ще понад 80 артистів, які є втіленням української культури сьогодні. Кожна серія циклу досліджує національний артконтекст, а герої розповідають про створення сучасного мистецького продукту.

Черкаси

«Черкаси» Тимура Ященка – це перша повнометражна стрічка про українські ВМС в історії світового кінематографу. Стрічка заснована на реальних подіях і розповідає про мінний тральщик «Черкаси», заблокований російськими військами в бухті озера Донузлав під час анексії Криму. Три тижні він чинив опір ворогу і став єдиним із дев’яти українських кораблів, що не спустив державний прапор.

Повний розклад показів читайте за посиланням.

Захід пройде у Варшаві, в кінотеатрі Kinoteka Multiplex. Організатори заходу: Міністерство закордонних справ України, Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej, Польський кіноінститут, Kinoteka Poland.

Благодійний кіномарафон CinemAid Ukraine ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією “Дивись українське”, Українською Кіноасоціацією, ГО “УкрКіноФест”, ГО “Спілка підприємців теле та кіноіндустрії”, ГО “Нарешті”, БО БФ “Двері” та ГО “Центр розвитку креативних індустрій”.

Детальна інформація за посиланням: https://www.facebook.com/events/1625882074444572/.

Ілюстрація: https://usfa.gov.ua/

Читайте також

Ліцензії на покази військової екшен-драми «Черкаси» продано у країни Європи