fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Ліцензії на покази військової екшен-драми «Черкаси» продано у країни Європи

348

Суму контракту з показів «Черкас» Тимура Ященка – першої повнометражної стрічки про українські ВМС в історії світового кінематографу – перерахують на підтримку Збройних Сил України.

Як повідомили творці стрічки на своїй Facebook-сторінці, фільм покажуть у Чехії, Німеччині, Австрії, Ліхтенштейні, Люксембурзі та Швейцарії.

«За спільним рішенням виробника фільму, Держкіно та міжнародного дистрибьютора FILM.UA Group вся сума контракту буде перерахована на підтримку Захисників України. А наші сусіди зможуть побачити з чого розпочалася ця кривава загарбницька війна у 2014 році», — розповіли в Держкіно.

Творці фільму та сейлз менеджери фільму закликали міжнародні медіа купувати українське кіно і тим самим підтримувати українську армію.

Стрічка «Черкаси» заснована на реальних подіях і розповідає про мінний тральщик «Черкаси», заблокований російськими військами в бухті озера Донузлав під час анексії Криму. Три тижні він чинив опір ворогу і став єдиним із дев’яти українських кораблів, що не спустив державний прапор.

Головні ролі у військовій екшен-драмі виконали українські актори Євген Ламах, відомий за фільмом “Крути 1918”, Роман Семисал (“Кіборги”), Дмитро Сова (“Сувенір з Одеси”, “Дві матері”), Олег Щербина, Руслан Коваль, Євген Авдєєнко, Вадим Лялько, Віталіна Біблів та інші.

Знімальну групу консультував командир тральщика «Черкаси» Юрій Федаш. До акторського складу увійшли моряки, які під керівництвом Федаша тримали оборону на кораблі у 2014 році.

На етапі підготовки зйомок фільм «Черкаси» підтримали силові відомства, які надали справжні кораблі флоту і спеціальне військове обладнання. А для фільмування екшн-сцен притягувалася бойова армійська авіація, близько сотні військовослужбовців, зокрема й спецназівці (“морські котики”).

Замість тральщика «Черкаси», який росія так і не віддала Україні, для фільмування було використано буксир українського флоту “Корець”. Сцени проросійських виступів у Криму знімалися в Одесі. Також зйомки здійснювалися у селі на Чернігівщині. Деякі сцени фільмувались під час навчань ВМС України.

Нагадаємо, кінотеатральна прем’єра стрічки «Черкаси» відбулася 27 лютого 2020, проте прокат був перерваний карантином і відновився лише у липні 2020. Наразі воєнну екшн-драму можна можна легально переглянути на багатьох онлайн-платформах, серед яких Megogo, Takflix, Sweet.tv, Oll.tv та інші.

Русский корабль, иди нах@й!

Читайте також

“Черкаси” онлайн: фільм офіційно виклали на онлайн-платформах