fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Ольга Елі Ґраппа

Фільм “Ольга” про українську гімнастку отримав відзнаки Швейцарської кіноакадемії

183

Копродукційна драма “Ольга” режисера Елі Ґраппа – про українську гімнастку, що має зробити складний життєвий вибір, доки в її країні відбувається Євромайдан – здобула три нагороди Швейцарської кіноакадемії.

Як повідомляє Pronto Film на своїй Facebook-сторінці, фільм отримав три відзнаки за Найкращий фільм, Найкращий сценарій та Найкращий саунд-дизайн.

Дія стрічки відбувається у 2013 році. 15-річна гімнастка мусить обрати між Швейцарією, де вона тренується до чемпіонату Європи в рамках підготовки до Олімпіади, та Україною, де її мати-журналістка висвітлює події Євромайдану. Головну роль у фільмі “Ольга” виконала гімнастка з Луганська, вихованка Олімпійського коледжу ім. Івана Піддубного Анастасія Будяшкіна.

Світова прем’єра картини відбулась на ювілейному 60-му Каннському тижні критики в рамках 74-го Каннського кінофестивалю, де фільм отримав нагороду за сценарій. На 94-й церемонії премії “Оскар” фільм потрапив до довгого списку в категорії “Найкращий міжнародний художній фільм”. Стрічка також була представлена на 12-му Odesa International Film Festival в програмі “Фестиваль Фестивалів”.

Стрічку створено у співпраці Швейцарії, Франції та України. Виробництво – Point Prod і Cinéma Defacto. З українського боку – за участі кінокомпанії Pronto Film, продюсери – Максим Асадчий, Сашко Чубко.

Читайте також

Документальний фільм «Будинок зі скалок» отримав нагороди кінофестивалю в Солоніках