fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Будинок зі скалок санденс

Документальний фільм «Будинок зі скалок» отримав нагороди кінофестивалю в Солоніках

248

Дансько-українсько-шведський фільм «Будинок зі скалок» Сімона Леренга Вільмонта виборов одразу дві нагороди на грецькому кінофестивалі Thessaloniki International Film Festival та отримав кваліфікацію на “Оскар-2023” в категорії “Найкращий документальний фільм”.

Про потрапляння фільму «Будинок зі скалок» (A House Made of Splinters) в шорт лист “Оскара” на наступний рік повідомив лінійний продюсер та другий режиссер стрічки Асад Сафаров.

“Нам потрібні гарні новини! І ось вони. Україна йде на Оскар!”, – ділиться він.

Стрічка отримала нагороду “Золотий Олександр” як Найкращий документальний фільм та нагороду FIPRESCI Award на Thessaloniki International Film Festival . Журі Міжнародного конкурсу оголосило своє рішення так: “(…) Премія “Золотий Олександр” дістається незабутньому фільму, який висвітлює тягар дітей за жахи та помилки, які чинить світ дорослих, що повинен піклуватися про них”.

Премію FIPRESCI за найкращий документальний фільм Міжнародного конкурсу присудили також «Будинок зі скалок»: “За делікатний та чутливий погляд на вразливих дітей, які вже з самого раннього віку стикаються з труднощами життя. Незважаючи на те, що історія розгорнута в певному політичному контексті, ця історія має універсальне значення. Уважне спостереження за особистістю дітей та взаєминами з однолітками та дорослими створює емоційно захоплюючу та сильну розповідь, сповнену життя та надії на краще майбутнє”.

Стрічка оповідає, як на тлі війни у Східній Україні, поблизу лінії фронту, невелика група вольових соціальних працівників та працівниць невтомно працює в одному особливому дитбудинку, створюючи такий необхідний безпечний простір для життя дітей, поки державні органи та суди вирішують подальшу долю дитини та її сім’ї.

Дивіться міжнародний трейлер фільму «Будинок зі скалок» (A House Made of Splinters).

Режисер – Сімон Леренг Вільмонт. Лінійний продюсер та другий режиссер – Асад Сафаров. Продюсери фільму: Моніка Геллстрьом (Final Cut for Real, Данія), Тобіас Янсон (STORY, Швеція), Самі Янукайнен (Donkey Hotel, Фінляндія). Українськими продюсерами картини є Дар’я Бассель та Віка Хоменко (Мун Мен / Moon Man). Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Асад Сафаров пише, що фільм на фестивалях “ще більше привертає увагу світу до нинішнього стану українських дітей через звірства росії”.

Нагадаємо, відзнята в Україні документальна стрічка «Будинок зі скалок» про наслідки війни на Сході України для дітей та сімей, які там проживають, у січні отримала приз за кращу режисуру на американському фестивалі незалежного кіно «Санденс».

Постер фільму

Будинок зі скалок

Читайте також

«Будинок зі скалок» від режисера фільму «Віддалений гавкіт собак» здобув нагороду кінофестивалю «Санденс»