fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Поводир Олеся Саніна

Фільм “Поводир” Олеся Саніна виходить у широкий кінопрокат у США

551

Історична драма “Поводир” Олеся Саніна про американського хлопчика, що супроводжує сліпого кобзаря Україною в роки колективізації та Голодомору стартує в кінотеатрах США. Виручені кошти підуть на гуманітарну допомогу Україні.

Про це повідомляє Держкіно. Знаковий фільм українського кінорежисера Олеся Саніна вийде у прокат у понад 600 американських кінотеатрах у 45 штатах, що є небаченим досі масштабом показу українського кіно у США, – йдеться в повідомленні. 100% коштів, виручених за квитки та пожертвуваних під час показів, підуть організаціям, що надають гуманітарну допомогу в Україні та українським біженцям.

Як зазначається, повернути фільм “Поводир” на екрани допомогли професор та керівник Українського кіноклубу Колумбійського університету Юрій Шевчук і президент Human & Civil Rights Organizations of America Маршал Строс”. У співпраці з режисером Олесем Саніним та продюсером Максимом Асадчим (Pronto Film), 13-го березня вони показали “Поводиря” у кінотеатрі Salem Cinema у містечку Сейлем, штат Масачусетс. Показ, що зібрав дві зали глядачів, відвідали губернатор штату Масачусетс Чарлі Бейкер, член Конґресу США Сет Молтон та інші американські політики.

Після такого успіху фільм підхопили американські ЗМІ, низка голівудських компаній безкоштовно запропонувала свої послуги з промоції та дистрибуції, а кількість сеансів фільму зростає в геометричній прогресії: кожного дня все нові кінотеатри США та Канади долучаються до ініціативи.

Фото зі сторінки Yuri Shevchuk у Facebook

Поводир Олеся Саніна

Історична драма “Поводир” вперше вийшла на екрани у 2014 році, одразу після Революції Гідності, та зібрала рекордний на той час бокс-офіс. Стрічка представляла Україну на “Оскарі” та багатьох міжнародних кінофестивалях.

Україна, 1930-і роки. Американський інженер Майкл Шемрок разом із сином приїздить до Харкова допомагати будувати соціалізм. Тут він закохується в актрису Ольгу Левицьку, на яку давно накинув оком впливовий співробітник НКВС. За трагічних обставин американець гине, а його сина рятує від переслідувачів сліпий кобзар. Не маючи інших шансів вижити на чужині, хлопець стає поводирем. Їхня подорож, сповнена небезпечних пригод, відбувається на тлі найдраматичніших сторінок української історії та руйнування людських доль.

У головних ролях – Станіслав Боклан, Антон Святослав Грін, Сусана Джамаладінова (Джамала), Денніс Джефрі Баррелл, Олександр Кобзар, Олег Примогенов.

Режисер – Олесь Санін. Сценаристи – Олесь Санін, Ірен Роздобудько, Олександр Ірванець, Пол Волянський. Оператор-постановник – Сергій Михальчук. Художники-постановники – Сергій Якутович, Владлен Одуденко. Продюсери – Олесь Санін, Ігор Савиченко, Максим Асадчий. Стрічку створено компанією Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Сьогодні творці фільму, як і всі українці, долучилися до руху опору російській агресії. Продюсерський склад Pronto Film займається логістикою поставок з Європи. Оператор Сергій Михальчук документує роботу українських військ на передовій. Не забувають митці і про творчий фронт. Нова спільна робота Олеся Саніна, Сергія Михальчука та компанії Pronto Film – історична драма “Довбуш”, що також створена за підтримки Держкіно, чекає своєї світової прем’єри на кінофестивалях та можливості зустрітися з глядачами у широкому прокаті після перемоги України.

Читайте також

Фільм «Тарас. Повернення» Олександра Денисенка виклали у вільний доступ