fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм «Тарас. Повернення» Олександра Денисенка виклали у вільний доступ

657

На підтримку України у відсічі ворогові: компанія ІнсайтМедіа відкрила для вільного перегляду художній фільм «Тарас. Повернення». Зібрані пожертви будуть використані для надання гуманітарної допомоги, в тому числі для організації евакуації мирних мешканців з районів активних бойових дій.

Створена за підтримки Держкіно стрічка режисера та письменника Олександра Денисенка «Тарас. Повернення» відкрита для вільного пергляду на Youtube. Це масштабна екранізація його однойменного роману про останні місяці заслання Тараса Шевченка в російській царській армії, що окупувала в середині ХІХ ст. казахські степи.

Як зазначається, компанія ІнсайтМедіа пропонує усім небайдужим людям планети доєднатися до марафону #SafeUkrainians шляхом перегляду українських фільмів та внесення пожертв на користь українського народу. Кошти, зібрані під час марафону будуть використані для надання гуманітарної допомоги, в тому числі для організації евакуації мирних мешканців з районів активних бойових дій.

За сюжетом фільму того літа поет, засланий на військову службу в російській царській армії, отримує звістку від друзів про помилування його царем Олександром II. Однак військове керівництво Новопетрівського форту не поспішає повідомляти про це Тараса, й не видає наказ про його звільнення. Більше того, до форту із таємною місією прибуває агент з Петербурга…

Дивіться фільм, головні ролі в якому зіграли Борис Орлов, Богдан Бенюк, Олександр Пожарський, Роман Луцький, Ганна Топчій та Акнієт Оринтай, на Youtube ІнсайтМедіа або у нас на сторінці нижче. Також читайте цікаві факти про фільм режисера Олександра Денисенка.

Режисер та автор сценарію стрічки «Тарас. Повернення» Олександр Денисенко – представник відомої творчої династії Денисенко / Наум, тісно пов’язаної із увічненням образу Шевченка в кінематографі: його батько Володимир Денисенко зняв фільм Шевченкіани “Сон” 1964 р.; мати, відома та улюблена глядачами акторка Наталія Наум, – героїня фільмів “Сон” (Ядвіга Гусиковська) та просвітницького телесеріалу “Шевченко. Заповіт” і змонтованого на його основі художнього фільму “Поет і Княжна” (роль княгині Репніної), режисера Станіслава Клименка; брат Тарас Денисенко зіграв Тараса Шевченка в просвітницькому серіалі “Шевченко. Заповіт” 90-х рр. До створення фільму Шевченкіани «Тарас. Повернення» передували 40 років занурення Олександра Денисенка в наукову та творчу Шевченкіану.

Автори стверджують, що у фільмі все достовірне – від костюмів до місць зйомок: розкішні пейзажі півострова Мангістау переплітаються з містичним співом Katya Chilly та мелодіями Мирослава Скорика. «Тарас. Повернення» став останнім фільмом, для якого Маестро Скорик написав музику.

Виробництво: ІнсайтМедіа продюсерський центр, Tanaris Production (Казахстан), за участі Одеської кіностудії. Продюсери: Володимир Філіппов, Олександр Коваленко, Андрій Суярко, Алла Овсяннікова, Сергій Азімов. Дарія Азімова, Андрій Звєрєв, Андрій Осіпов. Оператор – Олександр Кришталович, художник-постановник – Ігор Філіппов.

Читайте також

“Війна’22 – Щоденники війни”: творці кінофестивалю “Бруківка” створили медійний проєкт про війну з рф