fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Будинок зі скалок санденс

«Будинок зі скалок» від режисера фільму «Віддалений гавкіт собак» здобув нагороду кінофестивалю «Санденс»

278

Відзнята в Україні документальна стрічка «Будинок зі скалок» про наслідки війни на Сході України для дітей та сімей, які там проживають, отримала приз за кращу режисуру на американському фестивалі незалежного кіно «Санденс».

Про це порталу «Нове українське кіно» повідомили в PR-службі фільму. Копродукційна картина данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта отримала World Cinema Documentary Directing Award — приз за кращу режисуру в міжнародній конкурсній програмі документальних фільмів.

Історія оповідає, як на тлі війни у Східній Україні, поблизу фронту, невелика група вольових соціальних працівників та працівниць невтомно працює в одному особливому дитбудинку, створюючи такий необхідний безпечний простір для життя дітей, поки державні органи та суди вирішують подальшу долю дитини та її сім’ї.

«Я сподіваюся звернути увагу не лише на конфлікт, що нині триває на Сході України, але й на довгострокові, менш помітні наслідки цього для дітей та сімей, які там проживають. Тож цим фільмом я хотів показати водночас і нещадні наслідки, і дружбу та стійкість цих дітей», — говорить режисер фільму Сімон Леренґ Вільмонт.

Будинок зі скалок санденс

«Це були для мене найважчі зйомки з емоційної точки зору. Оскільки щодня ти спостерігаєш за тим, з якими труднощами стикаються діти з родин зі складними ситуаціями, де батьки зловживають алкоголем чи наркотиками, — говорить Азад Сафаров, лінійний продюсер та другий режисер фільму: — А Сімон — режисер чи не з найбільш чутливим до всього серцем. Він переймався кожною деталлю під час зйомки та, як губка, всотував історії і біль дітей. Кілька разів під час зйомок я бачив, як він плакав, коли тримав у руках камеру».

За словами творців, фільм — це найефективніший засіб донести до людей і до влади відповідну інформацію, щоб діти з родин у складних життєвих обставинах отримали якнайшвидшу і  найкращу допомогу, до якої можна долучитися на сайті.

«Це делікатний фільм-спостереження, що викликає співчуття та повагу. Написана на папері історія «Будинку зі скалок» може здатися нестерпно похмурою, але насправді — це історія надії», — зазначають у POV Magazine.

Загалом фільм зібрав дуже велику кількість позитивних відгуків у закордонній пресі. IndieWire, Variety, Film Fest Report та багато інших написали про стрічку.

Фільм є копродукцією чотирьох країн: Данії (продюсерка Моніка Геллстром / Final Cut for Real), Швеції (продюсер Тобіас Янсон / STORY), Фінляндії (продюсер Самі Ягнукайнен / Donkey Hotel) й України (продюсерки Дарія Бассель та Віка Хоменко / «Мун  Мен»). Стрічка стала однією з переможців Чотирнадцятого конкурсного відбору Держкіно України.

Нагадаємо, це вже другий фільм режисера Сімона Леренґа Вільмонта, який було відзнято в Україні. Його остання стрічка «Віддалений гавкіт собак» здобула понад 30 нагород, в тому числі в Україні на Docudays UA, де вона отримала головний приз студентського журі, була номінована на премію Європейської кіноакадемії (EFA 2018) та потрапила у короткий список номінантів на премію «Оскар» у 2019 році.

Читайте також

Марина Ер Горбач здобула нагороду за найкращу режисуру фільму «Клондайк» на фестивалі Sundance