fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Клондайк Sundance

Марина Ер Горбач здобула нагороду за найкращу режисуру фільму «Клондайк» на фестивалі Sundance

272

Український фільм «Клондайк» режисерки Марини Ер Горбач переміг у номінації «Найкраща режисерська робота» міжнародної програми World Cinema Dramatic Competition на американському фестивалі незалежного кіно «Sundance».

Про це порталу «Нове українське кіно» повідомила PR-служба стрічки. «Хвилююче кіно, ретельно оформлене, вишукано побудоване і прекрасно виконане. Це фільм про вибір, який ми робимо у часи, коли світ розриває на шматки», – так фестивальне журі «Санденсу» відзначило режисуру стрічки «Клондайк», що розповідає про події війни на Сході України та катастрофу рейсу MH17. Переможців конкурсних програм оголосили 28 січня, онлайн-покази «Санденсу» триватимуть до 30 січня.

Фільм зображує історію місцевої родини, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік очікують народження першої дитини; війна жорстоко вривається в їх життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування. Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина («Погані дороги»), Сергій Шадрін («Чорний ворон») і Олег Щербина («Черкаси»).

«Тема міжнародної авіакатастрофи МН17 – привід привернути увагу до життя людей під час війни в Україні. Ця престижна кінонагорода означає, що нам вдалось перенести глядачів по той бік екранів їх стрічки новин. Я сприймаю цю перемогу як маленьку краплину в багатолітній боротьбі України», – коментує Марина Ер Горбач.

«Попри те, що я бачив фільм на всіх етапах постпродакшену вже безліч разів, сидячи в залі з групою перед Q&A “Санденсу” з першими глядачами фільму, я пригадував його так, наче бачив вперше. І озирнувшись в якийсь момент в зал на команду, яка так само брала участь у зйомці кожного кадру і не раз читала сценарій, я побачив, що вони теж повністю розчинилися в моменті. Я зрозумів, що фільм не може залишити байдужим, не тільки тих хто бачить його вперше, але і тих, хто вже знає цю історію напам’ять», – розповідає оператор і співпродюсер «Клондайку» Слава Булаковський.

Дивіться перший тизер фільму «Клондайк»

Рецензії на фільм випустили Screen International, Cineuropa, Film Threat, Silver Screen Riot. «Ідея другого ігрового фільму режисерки Марини Ер Горбач полягає у тому, що можна боротися із самою війною – з її розв’язністю, її бажанням залякувати й підпорядковувати, її безладом та риторикою. І жінки роблять це набагато краще за чоловіків, припускає авторка. Головна героїня фільму, Ірка, демонстративно, а часом і відчайдушно воює з війною», – зазначає Лі Маршалл у рецензії для Screen International.

«”Клондайк” – поетичний і образний фільм, який пробуджує сюрреалістичну атмосферу конфлікту на Сході України», – пише Єлена Лазіч в Cineuropa.

За темою: Фільм «Клондайк» увійшов до програми Берлінале-2022 (тизер)

«Клондайк» – новий фільм режисерки Марини Ер Горбач, створений у копродукції з Туреччиною. У травні 2021 стрічка стала одним із двох проєктів, які підтримало Міністерство культури та туризму Республіки Туреччина в категорії міжнародної копродукції. В Україні проєкт фільму став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державне фінансування у розмірі 20,7 млн грн. Оператор та співпродюсер стрічки – Святослав Булаковський (Kedr Film), ко-продюсер – Мехмет Баґадир Ер (Protim V.P).

Нагадаємо, у 2020 році кінопроєкт «Клондайку» переміг на міжнародному конкурсі сценаріїв 12 Puntо медіахолдингу TRT, який гарантував телевізійну трансляцію фільму в ефірі найбільшого турецького мовника. Також фільм отримав приз індустріальної секції Antalya Film Forum. У листопаді «Клондайк» було представлено у секції Work in Progress cocoWIP 2021 кінофестивалю у Котбусі (Німеччина).

Український прокат стрічки заплановано на 2022 рік.

Додамо, що ще одну нагороду головного фестивалю незалежного кіно Sundance Film Festival отримав документальний фільм Сімона Леренга Вільмонта “Будинок зі скалок”, який став Найкращою режисерською роботою в конкурсній програмі World Cinema Documentary Cometition. Стрічку створено у копродукції Данії, Швеції, Фінляндії та України, українську сторону виробництва представляє кінокомпанія Moon Man.

Читайте також

Кращі українські короткометражні фільми 2021 та їхні головні нагороди