fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Кращі українські короткометражні фільми 2021 та їхні головні нагороди

1 494

«Папині кросівки», «20-11-7.mp4», «Бульмастиф», «Глибока вода», «Непотрібні речі», «Слава», «Тигр блукає поруч», «Пелюшковий торт», «Чачьо», «Сумні портрети» та інші – 15 українських знакових короткометражних фільмів 2021 року (трейлери).

Редакція порталу cinema.in.ua зібрала кращі українські ігрові та анімаційні фільми, які мали успішну фестивальну історію та найчастіше обговорювалися у 2021 році. 

Папині кросівки / Dad’s sneakers – ігровий фільм 2021 року режисерки Ольги Журби, виробництва Pronto Film. Найкращий український короткометражний фільм за версією журі, а також Нагорода Міжнародної федерації кінопреси Fipresci 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Найкращий короткометражний ігровий фільм четвертої Національної премії кінокритиків «Кіноколо». Світова прем’єра фільму “Папині кросівки” відбулася під час 74-го Міжнародного фестивалю у Локарно (Швейцарія).

Опис: Фільм-спостереження за останніми годинами перебування тринадцятирічного Сашка, якого всиновлює американська родина, в інтернаті перед від’їздом в далеку країну.

Папині кросівки

Кадр з фільму «Папині кросівки»

20-11-7.mp4 – ігровий фільм 2020 року режисерки Аліни Панасенко, виробництва СУК \ CUC. Найкращий фільм Національного конкурсу 50-го КМКФ «Молодість».

Опис: Батько з сином вперше за декілька років вирішили разом повечеряти. Чи зможуть вони знайти спільну мову?

20-11-7.mp4

Кадр з фільму «20-11-7.mp4»

Бульмастиф / Bullmastiff – ігровий фільм 2020 року режисерки Анастасії Буковської, виробництва Family Production. Найкращий короткометражний ігровий фільм (ім. Ю. А. Мінзянова) П’ятої Національної кінопремії «Золота Дзиґа». Вийшла у прокат у збірці кращих короткометражних фільмів “Українська Нова Хвиля: Перезавантаження” 2021 від Довженко-Центру.

Інші нагороди: Найкращий короткометражний фільм Київського МКФ «Молодість» 2020, Спеціальний диплом журі Національного конкурсу Київського МКФ «Молодість» 2020, Приз екуменічного журі Київського МКФ «Молодість» 2020.

Опис: Мітя – ветеран війни, який намагається повернутися до нормального життя. Він випадково зустрічає загубленого бульмастифа Роя. Спочатку вони не ладнають, але згодом саме Рой допомагає Міті впоратися з важким минулим.

Непотрібні речі – анімаційний фільм 2021 року режисера Дмитра Лісенбарта та кінокомпанії Marcus Film. Найкращий анімаційний фільм четвертої Національної премії кінокритиків «Кіноколо». Переможець Національного конкурсу восьмого Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM. Найкращий український анімаційний фільм П’ятого Запорізького кінофестивалю ZIFF. Переможець X Міжнародного кінофестивалю “Кіно і ТИ” у номінації “Анімаційний фільм”. Світова прем’єра стрічки відбулася на Шанхайському міжнародному кінофестивалі.

Опис: Фільм розповідає історію робота, на ім’я Роб. Одного разу він гуляв містом і на вітрині «Крамниці непотрібних речей» побачив сидячого в кріслі немолодого чоловіка. Поруч з чоловіком стояла табличка «Продається». Власник крамниці повідомив, що товар виставлений на продаж. Чоловіка звали Роберт. Робу хотілося мати друга. Він оформив покупку та отримав квитанцію. Роберт пояснив, що тепер він став домашнім вихованцем Роба і тепер той повинен забезпечити його дахом над головою і їжею, а також потурбуватися, щоб той не нудьгував. Робот і людина стали жити разом…

непотрібні речі

Кадр з фільму «Непотрібні речі»

Історія України за 5 хвилин – анімаційний фільм 2019 року режисера Сашка Даниленка під музику українського гурту ТНМК. Найкращий анімаційний фільм П’ятої Національної кінопремії «Золота Дзиґа».

Опис: Метою даної відеороботи є демонстрація нашої історії – від давніх часів, про які ми знаємо з книжок та переказів, до історії України сьогодення, яку бачить і творить кожен з нас щодня, щохвилини, щомиті. Історія України нашими вустами та очима. Прологом відео, як ідеєю того, що було до самого початку, та про тих, хто оповідає історію, з’являються трембітарі. Після звуку трембіт ми бачимо різноманіття світу на прикладі вируючого життя сучасної України – землі з древньою та багатою культурою, талановитими і видатними людьми, промисловістю, архітектурою… але… є «але» – і вони про те, що відбувалось на цій землі за багато тисячоліть її існування. Хто приходив і з якою метою? Князі, гетьмани, повстанці, митці… І кожний з нас – творець свого сьогодення та майбутнього. І що буде далі – залежить від кожного з нас!

Ніч Леополіса / Leopolis Night – ігровий фільм 2021 року режисера Нікона Романченка, виробництва Львівської кінокомісії. Найкраща режисерська робота в національній конкурсній програмі Одеського МКФ (Нікон Романченко). Головний приз українського конкурсу – 4:3 int’l short film festival, Івано-Франківськ, Україна.

Опис: Поля, Соломія та Марія грають у місцевому театрі. Після вистави вони знайомляться з хлопцем та разом гуляють нічним містом. Полі здається, що вона закохується в нього. Зранку він поїде з міста і більше вони не побачать одне одного.

Кадр з фільму «Leopolis Night»

Глибока вода / Deep Water – анімаційний фільм 2020 року режисерки Анни Дудко, виробництва “Червоний Собака”. Особлива відзнака Національного конкурсу 50-го Київського МКФ «Молодість». Спецвідзнака члена журі Кирила Марікуци Українського конкурсу восьмого анімаційного фестивалю LINOLEUM. Найкращий анімаційний фільм Франко-українського фестивалю молодого кіно МІСТ. Спеціальна відзнака-згадка журі Спілки кінокритиків України П’ятого Міжнародного Кам’янець-Подільського кінофестивалю «Бруківка». Гран-прі 9-го Міжнародного кінофестивалю позитивного кіно «Кіносарай». Стрічку також показували у конкурсі Всесвітнього фестивалю анімаційних фільмів у Загребі Animafest Zagreb – другому найстарішому анімаційному фестивалі в Європі.

Опис: Казка про гладку та самотню Русалку середніх літ, яка живе на дні озера та має магічну здатність дивитися крізь воду хоч за тисячі миль. Її улюблена забава – підглядати за людьми через труби водогонів. Одного разу під час такого підглядання русалка закохується в чоловіка, й засліплена пристрастю, заявляється до нього в квартиру.

Слава / Glory to Mstyslav – ігровий документальний фільм 2020 року режисерів Марини Нікольчевої, Максима Васяновича та виробництва Naїve production. Особлива відзнака Національного конкурсу 50-го Київського МКФ «Молодість». Інші нагороди:

Опис: Мстислава знало пів Києва. У 1991-му здобуття Незалежності так його захопило, що він відростив козацькі вуса і пішов на вулицю співати про Україну. Він кричав свої пісні понад 20 років. Співав погано, але щиро. У тих піснях вороги України гинули у страшних муках. Він був погано пристосований до життя, незахищений і щирий. Отримував копійки від перехожих, погрози й образи – від «мєнтів» та обивателів. У вільний від «роботи» час пиячив, читав і шастав по всіх усюдах, брав участь у конкурсах патріотичної пісні, подорожував Україною і мріяв знятися у кіно. Коли він помер, виявилось, що це все була не шизофренія, а краса і правда.

Слава

Кадр з фільму «Слава»

Паперушка – ігровий фільм 2021 року режисерки Лілії Остапович, виробництва СУК \ CUC. Особлива відзнака Національного конкурсу 50-го Київського МКФ «Молодість». Найкращий оператор-постановник у номінації «Короткометражні фільми» Четвертого фестивалю кінооператорського мистецтва «Кіноко» (Олександр Коротун).

Опис: Іва приїздить у самобутню та колоритну гірську провінцію, де забуті місця віють теплим ароматом минулих подій і ще більше розпалюють нестримне бажання повернути перше кохання – Бориса, котрий якраз готується до одруження. Іва всупереч соціальному устрою бездумно йде в епіцентр подій – на святкування весілля, щоб досягти своєї мети, котра невідомо як обернеться.

Паперушка

Кадр з фільму «Паперушка»

Тигр блукає поруч – анімаційний фільм 2021 року режисерки Анастасії Фалілеєвої, виробництва студії KAPI animation. Спецвідзнака Українського конкурсу восьмого анімаційного фестивалю LINOLEUM. Спеціальна відзнака-згадка журі Спілки кінокритиків України П’ятого Міжнародного Кам’янець-Подільського кінофестивалю «Бруківка».

Опис: Похмурі думки долають Кацумі. Дівчина бачить моторошні знаки, які вказують, що її життя опинилось у точці неповернення. Вона наважується на відчайдушний крок – покінчити життя самогубством. Саме у цей момент з’являється містичний Тигр. Чи зможе він врятувати Кацумі?

S[QUARE]D – ігровий експериментальний фільм 2021 року режисерки Олени Гудкової, від композитора, режисера, сценариста та лауреата «Бардака» 2019 Олександра Шимка. Найкращий фільм за рішенням членів журі конкурсу українського короткометражного незалежного кіно «Бардак» ювілейного Харківського кінофестивалю Kharkiv MeetDocs.

Опис: Ми тут, у цьому житті, як у готелі. Деякий час лише гості. Чи хотіли б ви залишитись довше або швидко сяяти? Ви виступаєте як мистецтво, але я бачу лише тенденцію. Все це згорає у полум’ї, колір якого чорний, а форма квадратна.

Кадр з фільму «S[QUARE]D»

Подарунок – ігровий фільм 2020 року режисера Олега Мартиросяна, автора сценарію Михайла Іллєнка, виробництва Фреш Продакшн Груп. Головна нагорода соціального журі конкурсу короткометражних фільмів в рамках 6-го кінофестивалю Ukraina Festiwal Filmowy у Варшаві. Брав участь в основному конкурсі короткометражних фільмів 31-го Міжнародного кінофестивалю в Котбусі (Німеччина).

Опис: Серед живих істот, яким подобається ховатися від своїх хазяїв, сьогодні на першому місці – мобілка. Знайти її легко, якщо є інша мобілка. Якщо іншої немає, пошуки можуть перетворитися на детектив, драму, комедію, абсурд. Для того, щоби розплутати цей детектив, не перетворити його на драму і посміхнутися над абсурдом, герою фільму знадобиться одна квітнева ніч і допомога половини села.

Кадр з фільму «Подарунок»

Пелюшковий торт / The Diaper Cake – ігровий фільм 2021 року режисерки Анастасії Бабенко, виробництва СУК \ CUC. Спеціальна відзнака за акторське виконання Івано-Франківського – 4:3 int’l short film festival. Спеціальна відзнака-згадка журі Спілки кінокритиків України П’ятого Міжнародного Кам’янець-Подільського кінофестивалю «Бруківка».

Опис: У двадцятилітніх Лєни і Віті щойно з’явилася дитина. Їхнє перше командне завдання — розбудити сина для годування. У післяпологовій палаті, як у чистилищі, обидвоє намагаються прийняти зміни у власному житті, а також – одне одного. «Пелюшковий тор» ніби абсурдний пам’ятник їхньому батьківству, увінчує кімнату і чекає свого часу.

Чачьо / Chachó – ігровий фільм 2020 року режисера Віталія Гавури. Нагорода журі Спілки кінокритиків України за «Найкращий національний фільм» П’ятого Міжнародного Кам’янець-Подільського кінофестивалю «Бруківка».

Інші нагороди: Переможець в номінації “Найкращий фільм” Міжнародної конкурсної програми 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю та Нагорода журі FIPRESCI (короткий метр) 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю у 2020 році.

Опис: Це історія Януша, який виріс у консервативній ромській громаді маленького українського містечка. Він одружується, бо так хочуть його батьки. Та насправді Януш гей і потай зустрічається із хлопцем. Разом вони планують утекти з весілля й залишити місто, але чи зможе Януш вчинити так зі своєю сім’єю?

Сумні портрети / Sad portraits – ігровий фільм 2021 року режисера Віталія Кікотя, виробництва ЗЕТ ПІКЧЕРЗ. Гран-прі Національного конкурсу Київського Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів. Гран-прі за результатами глядацького голосування та Найкращий короткометражний фільм 1-го Хмельницького кінофестивалю. Відзнака 6-го кінофестивалю Ukraina Festiwal Filmowy у Варшаві.

Опис: Фільм про любовний трикутник між касиркою й двома охоронцями супермаркету в провінційному місті. Кадри з фільму.

Кадр з фільму «Сумні портрети»

Читайте також

Кращі українські короткометражні фільми 2020, про які ви могли не знати