fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Магда

584

магдаЖанр: Біографічний, Історичний, Драма

Країна: Україна

Виробник: Master Production, Ganza Film

Дистриб’ютор: Ukrainian Film Distribution

Режисер-постановник: Денис Соболєв

Сценаристи: Денис Соболєв, Олександра Вітязєва, Олена Моренцова-Шулик

Оператор-постановник: Сергій Крутько

Художник-постановник: Дмитро Баран

Композитор: Олександр Сошальський

Звукорежисери: Антон Коцюба, Альона Смикова, Володимир Третяков

Художниця з костюмів: Марія Керо

Художниця із гриму: Ліліана Хома

Режисери: Олександр Кобзаренко, Вікторія Ільницька

Кастинг директорка: Олена Артемова

Продюсер: Дмитро Кравченко

Креативна продюсерка: Олена Моренцова-Шулик

У ролях: Дарія Творонович, Роман Покровський, Юрій Висоцький, Олег Москаленко, Пилип Кисельов, Олег Воронко, Олена Сікорська

Прем’єра: 27 жовтня 2022 року

Сюжетна лінія фільму розгортається паралельно в декількох часах і охоплює століття європейської історії, в якому трапляється трагічна доля родини Хоманнів. Історія починається в Гамбурзі – в 1967 році. Самотній старий Густав Хоманн живе у квартирі на околиці міста. Відчувши наближення смерті, він пише лист племінникові. У цьому листі Густав просить знайти свою сестру Магду та її дітей. У 20-х роках, після Першої світової війни, молода Магда закохалася в полоненого українця з російської армії і завагітніла. Сім’я Хоманнів не могла прийняти цей зв’язок. Така любов здавалася особливо недоречною на тлі смерті найстаршого сина родини – Фредеріка, який загинув від кулі російського солдата. Коли вирішувалася доля Магди, її улюблений брат Густав не захистив сестру. Тим самим, він засудив дівчину на заслання та багаторічні страждання в Радянській Україні, куди вона поїхала зі своїм чоловіком.

Прочитавши лист, Петер Хоманн вирішує з’ясувати долю Магди і знайти її нащадків – це його справа честі. Однак на шляху до своєї мети він має непереборний бар’єр – Берлінську стіну. Саме возз’єднання – головна ідея фільму. Ця історія доводить, що сімейні зв’язки та пам’ять поколінь міцніші за війну та смерть.

Цікаві факти:

  • В основі історичної драми «Магда» режисера Дениса Соболєва – повість українця Сергія Сай-Боднара та німця Петера Хоманна «Любов і муки Магди Хоманн».
  • Реальна історія німкені Магди Хоманн, яка закохалась в українського солдата за часів Першої світової війни та приїхала з ним в Україну.
  • У головних ролях знялися Дар’я Творонович (“Дисидент” 2022, “Килим” 2019), Роман Покровський, Юрій Висоцький (серіал “Моя улюблена страшко” 2021), Олег Москаленко (серіал “Схованки” 2019, фільм “Дике поле” 2018).
  • Стрічка отримала Кришталеві Київські кінопремії за найкращу режисерську роботу у художньому фільмі (Денис Соболєв) та за найкращу операторську роботу у художньому фільмі (Сергій Крутько) Київського МКФ “Кінолітопис” у 2021 році.
  • Український біографічний фільм «Магда» Дениса Соболєва визнали найкращою драмою Будапештського кінофестивалю у січні цього року. Раніше фільм здобув премії за найкращу режисерську та операторську роботу на Київському міжнародному фестивалі «Кінолітопис», виборював головний приз індійського кінофестивалю Golden Eagle Film Festival.
  • Фільм створений за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Читайте новини фільму:

Історична драма «Магда» Дениса Соболєва вийде в прокат восени 2022 року