fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Місія – Космос”: фільм про Леоніда Каденюка

335

В Україні зніматимуть документальний фільм про першого космонавта України Леоніда Каденюка.

“Місія – Космос” – це розповідь не тільки про втілення мрії Леоніда Каденюка, яка зародилася у нього ще в його ранньому дитинстві, це розповідь і про навчання й роботу, які привели його від порога скромної хати в невеликому українському селі до сходинок космічного корабля.

Режисером фільму є Сергій Шахворостов, автором сценарію та продюсером – Валерія Іваненко. Виробник – ТОВ “Спільна Перемога Продакшн”.

Як зазначається, кінопроєкт стрічки “Місія – Космос” став одним із переможців Дванадцятого конкурсного відбору Держкіно. Розмір державної підтримки на виробництво (створення) фільму становить 3 млн 363 тис. 676 грн. (80 % загальної вартості виробництва фільму).

“Місія – Космос” планують випустити в прокат 28 січня 2021 року.

Що відомо про Леоніда Каденюка? 

Український льотчик-випробувач 1-го класу народився 28 січня 1951 року.
З 1977 року називався льотчиком-випробувачем, а у 1995 році був відібраний до групи космонавтів Національного космічного агентства України. З 19 листопада по 5 грудня 1997 року тривав його політ у космос, організований у рамках спільної українсько-американської наукової космічної місії STS-87 Space Shuttle Columbia. Леонід Каденюк – перший і наразі єдиний космонавт України, котрий здійснив політ у космос, льотчик-випробувач, генерал-майор ВПС України, Герой України.

Залишити відповідь