fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Netflix придбав вже сім українських фільмів для своєї платформи, незабаром їх стане втричі більше

144

У вересні на стримінговій платформі Netflix з’явились три українські фільми: «Дике поле», «Бурштинові копи» та «Зустріч однокласників». Вже у грудні вийде «Снайпер. Білий ворон», також тривають переговори про інші фільми.

Про це розповідає Forbes Україна з посиланням на власні джерела. Нові фільми додались документального фільму «Зима у вогні», стрічки «Носоріг» Олега Сенцова та двох частин «Слуги народу». “Стало відомо про продаж великого пакету фільмів групою компаній Film.ua Group для показу на Netflix. Ймовірно йдеться про 14 проєктів. На стримінгу з’являться «Скажене весілля», «Велика прогулянка» та «Найкращі вихідні». У грудні вийде «Снайпер. Білий ворон». Тривають переговори про купівлю «Фокстер і Макс»”, – пише видання.

Власник стрічок через контрактні обмеження з американським стримінгом відмовився коментувати співпрацю. На думку експертів, вартість одного фільму буде не більшою за $50 000. Реальну вартість угод із Netflix жодна із сторін не називає.

Нагадаємо, стримінгова платформа Netflix стала доступною в Україні у 2016 році. З 2021 року українці отримали можливість використовувати інтерфейс та слухати дубляж українською. До кінця 2022-го компанія має відкрити офісу у Варшаві, якому будуть підпорядковуватись країни Центральної та Східної Європи, зокрема Україна. Netflix уже почав пошук працівників, що розмовляють українською.

Зазначимо, що каталогах Amazon Prime Video є поки 33 українських фільми. Серед них – «Червоний», «Крути 1918», «Погані дороги», «Земля блакитна, ніби апельсин» та «Скажене весілля». Apple TV+ купив права на показ «ЮКІ» та «Снайпер. Білий ворон». HBO Europe поки придбав тільки одну українську стрічку – комедію Антоніо Лукіча «Мої думки тихі».

Читайте також

Netflix відкрив регіональний офіс у Польщі, під який підпадає Україна