fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Оголошені переможці другої національної премії кінокритиків “Кіноколо”

130

Національна премія “Кіноколо” оголосила переможців – українські фільми були нагороджені 24 жовтня на урочистій церемонії під час відкриття кінофестивалю “Київський тиждень критики”.

24 жовтня об’єднало дві кіноподії: відкриття третього фестивалю “Київський тиждень критики” та церемонію вручення премії “Кіноколо”. Серед номінантів лідирували дві картини дебютантів – “Додому” Нарімана Алієва (6 номінацій) та “Мої думки тихі” Антоніо Лукича (5 номінацій).

Головну нагороду за кращий повнометражний ігровий фільм у цьому році отримала робота Нарімана Алієва “Додому”, національний кандидат на премію “Оскар” у категорії “Найкращий міжнародний фільм”. Наріман Алієв також відзначений як найкращий режисер року. Нагороду за найкращу чоловічу роль отримав виконавець головної ролі Ахтем Сеітаблаєв.

Премія “Відкриття року”, яка відзначає автора найкращого повнометражного дебюту, присуджена режисеру Антоніо Лукічу за комедію “Мої думки тихі”.

Найкращою акторкою другий рік поспіль названо Ірму Вітовську – цьогоріч вона відзначена за роботу у комедії “Мої думки тихі” Антоніо Лукіча.

Довідка

Премія кінокритиків України “Кіноколо” заснована у 2018 році – вона визначає досягнення українського кінематографа та діячів кіноіндустрії за останній рік від імені спільноти кінокритиків України.

Церемонія нагородження премії традиційно відкриває “Київський тиждень критики”, кінофестиваль, створений для знайомства українських глядачів із найкращими арт-хітами, відібраними українськими кінокритиками. У програму фестивалю входять фільми з лайнапів головних світових кінофестивалів, а також стрічки, які мали значний вплив на історію кіно. Фестиваль проходить з 24 по 30 жовтня у кінотеатрі “Жовтень”.

Джерело: Телекритика