fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Український фільм “Сторонній” отримав престижну нагороду фестивалю хорорів у Канаді

179

Український езотеричний детектив “Сторонній” (Stranger) Дмитра Томашпольського – серед кращих фільмів жанру фантастики, горору та містики з усього світу.

Створений за підтримки Держкіно фільм отримав нагороду за найкращу операторську роботу на Міжнародному фестивалі хоррорів “Terror in the Bay Film Festival” в Онтаріо (Канада).

Це вже третій міжнародний кінофестиваль, участь у якому бере “Сторонній/Stranger”. Світова прем’єра стрічки відбулася 21 вересня у конкурсній програмі Seoul International Film Festival у Південній Кореї. Північно-американська прем`ра фільму відбулася на Fargo Fantastic Film Festival у США.

Автором сценарію та режисером фільму є Дмитро Томашпольський, спродюсувала картину Олена Дем’яненко. У головних ролях – Анастасія Євтушенко та Даша Трегубова. Оператор-постановник картини – Сергій Смичок.

За сюжетом, команда синхронного плавання зникає під водою у басейні під час виступу, а пацієнтка водолікарні щезає під час прийому хвойно-перлинної ванни. Яким чином ці події пов’язані та як це стосується ляльки з живим волоссям? Це доведеться розслідувати інспектору Глуховській, у кар’єрі якої не було жодної нерозкритої справи. А ще – інспектору доведеться з’ясувати, хто ж вона насправді.

“Ніколи не міг собі уявити, що Бортницька станція аерації може стати епіцентром містично-ексцентрично-еротичного саспенсу, але автори фільму з цим впоралися”, –  поділився враженнями від перегляду екс-голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Кінопроект “Сторонній” став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно і отримав державну фінансову підтримку розміром 10 млн грн. при загальній вартості виробництва 20 млн грн.

В український прокат фільм “Сторонній” вийде в 2020 році.

 

Джерело: Держкіно