fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Патріот: війна в Україні

«Патріот: війна в Україні»: вийшов новий епізод документального серіалу про добровольців

172

Військова драма без пострілів та крові: на YouTube-каналі вийшов 5-серійний документальний серіал «Патріот: війна в Україні» режисера Едуарда Ярового.

У 2017 році Едуард Яровий зняв документальний серіал про війну у самому центрі Європи, на сході України, під назвою «Patriot: War in Ukraine». У зйомках взяли участь 55 військових, які чесно розповіли про своє життя до початку бойових дій та під час них.

Едуард Яровий ― режисер із Дніпра, журналіст, блогер та пісменик. Член Міжнародної організації журналістів (IFJ) та Незалежного Медіа Профсоюза України (НМПУ), ексклюзивно для порталу “Нове українське кіно” прокоментував свій проєкт: “Слава націі та нашим захисникам. Разом”.

Як зазначає автор, серіал був знятий на передовій в Донецькій обл, Светладарська Дуга (зараз окупованна). У деяких кадрах дистанція до позицій терористів складала лише 50 метрів. Та головним у цьому серіалі була не відстань, а слова військових про війну. Деякі з фраз стали пророчими. Саме це спонукало режисера опублікувати серіал бескоштовно.

Це військова драма про життя наших добровольців с 43 батальона Патріот, що роками боронять Україну на передовій. Вони чесно та без прикрас розповідають про їхню дійсність, стосунки с побратимами, відношення до ворога та звертаються до своїх співвітчизників. Часом згадують вони і про своє минуле життя. Серед добровольців є чоловіки та жінки, молоді люди та поважного віку, різного соціального статусу. І у кожного з них була своя мотивація стати на захист Батьківщини.

Серіал «Patriot: War in Ukraine» складається з 5-ти епізодів, кожен з яких присвяченій окремій темі: «Послання нації»; «Відношення до ворога»; «Про рішення піти на війну»; «Про батальон»; «Як закінчити війну».

Документальний серіал зняв тоді режисер-аматор. У 2017 році він отримав дозвіл на зйомку у МВС і СБУ, та акредитацію Центру АТО. Прибув до розташування 43-го батальйону та 22 добу знімав військову драму пліч-о-пліч з добровольцями. Йому вдалося створити проникливу стрічку без крові, але таку, що передає увесь жах війни.

Дивіться чесну сповідь воїнів без цензури, представлену у 5-ти епізодах на YouTube-каналі Eduard Yarovoy або у нас на сторінці ниче.

«Патріот: війна в Україні» | Війна – 3 серія

«Патріот: війна в Україні» | Терор – 2 серія

«Патріот: війна в Україні» | Нації – 1 серія

Документальний серіал режисера Едуарда Ярового високо оцінили на різних міжнародних конкурсах. Серед отриманих нагород:

● «Кращий документальний фільм» European Cinematography AWARDS – Netherlands; ● «Кращий документальний фільм » The Scene Festival – USA ● «Фіналіст» Moving Film Festiva – Iran ● «Фіналіст» -Kosice International Film Festival – Slovakia ● «Фіналіст» FILM FESTIVAL “BUCOVINA – Ukraine ● «Офіційний отбор» London Lift-Off Film Festival – United Kingdom ● «Офіційний отбор» Festival Angaelica – USA.

Читайте також

Документальний фільм ВВС про воєнні злочини росіян у Бучі вийшов на YouTube з українським дубляжем