fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

перший код

«Перший код»: в Україні зняли документальне кіно про історію українського ІТ

209

Творці фільму «Перший код» завершили зйомки та презентували англомовний тизер про розвиток української IT-індустрії та боротьбу наших IT-воїнів. Саундтрек написав гурт TVORCHI та присвятив пісню українським кібервійськам.

Як повідомила порталу “Нове українське кіно” PR-служба проєкту, в Києві у лютому завершився крайній знімальний день художньо-документального фільму про розвиток українського IT «Перший код». Продюсером та автором дослідження виступив IT-підприємець Владислав Савченко.

«Перший код» — історія-подорож у часі: вона розпочинається ще з 50-х років — від створення українськими інженерами першого комп’ютера й до сьогодення, коли ІТ-сектор став не лише потужною індустрією, а й важливим фронтом у війні з росією.

Як зізнався режисер картини Артур Лерман про закінчення зйомок, що команда «Першого коду» — одні з найкращих замовників: сміливі, авантюрні, творчі й водночас в міру прагматичні, для того, щоб ризикувати, робити творчі речі. Щодо складнощів зйомок фільму, роботу над яким розпочали ще наприкінці 2021 року, а продовжили у воєнний час, команда стикалась з багатьма труднощами, зокрема блекаутом, проблем з мережею, тривогами та іншим.

У фільмі взяли участь представники компаній EPAM Ukraine, 3DLOOK, ELEKS, Looksery, Techiia holding, Sigma Software Group, SoftServe, НІКС, Uklon, Infopulse Ukraine, а також представники Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, Міністерства цифрової трансформації, зокрема міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

перший код

Кадр зі зйомок / зі сторінки фільму в facebook 

перший код

Кадр зі зйомок / PR-служба фільму

Сценарист Тетяна Буренко розповідає, що вражена, адже всі, хто давав інтерв’ю, не просив блюрити обличчя, хоча в фільмі буде дуже відверта інформація з перших вуст саме про кібервійну:

«Я хотіла б сказати про воїнів ІТ, яких ми залучили до зйомок у кіно. Це було непросто, але ми знайшли людей, які з перших днів боронять нашу країну за моніторами комп’ютерів. І я пережила шокуючий момент. Історія боротьби на кіберфронті зазвичай досить нелегальна, адже ти атакуєш, ти ddosиш, і хлопці, які давали інтерв’ю, могли б або відмовити, або попросити закрити їхні обличчя, змінити голос, тому що можуть бути наслідки. Та жоден з них не попросив цього зробити. Більше того, один воїн сказав: “Я, навпаки, хочу, щоб росіяни бачили моє обличчя, з ким вони воюють, щоб розуміли, що ми не боїмося”. І ти усвідомлюєш, що вони просто неймовірні! Ось це найбільше надихає в цьому кіно».

перший код

Кадр зі зйомок / зі сторінки фільму в facebook 

Перший код

Креативна продюсерка фільму Любов Мочалова розповіла, що це було організаційно важко, але воно того варте:

«У житті немає дублів і повторити нічого неможливо. Я часто дякую всесвіту що саме ця професійна команда втілює проєкт в життя, долаючи всі труднощі й все працює як один професійний механізм. Я у захваті від фінальної сцени: битва білих та чорних хакерів — там задум просто голлівудського рівня, коли в кадрі перетинається дві сюжетні лінії — реальна і віртуальна, але не розповідаю поки більше. Для цієї сцени спеціально наймали каскадерів, а актори вчились бойового мистецтва. Тому в кадрі вийшло видовищно».

перший код

Кадр зі зйомок / PR-служба фільму

Як стверджується, бюджет стрічки становить близько восьми мільйонів гривень. Її фінансувала Європейська асоціація програмної інженерії (European Association of Software Engineering), президентом якої є Владислав Савченко. Прем’єра фільму запланована на весну 2023 року.

Продюсер Владислав Савченко обіцяє, що фільм про силу та міць української IT-галузі побачить весь світ. «Перший код» буде перекладений на кілька мов. Зараз ведуться переговори з представниками стримінгових платформ Netflix, Amazon та Apple TV.

Дивіться офіційний англомовний тизер від команди «Першого коду»

Цікаво, що гурт TVORCHI, що цього року представлятиме Україну на “Євробаченні”, присвятив новий трек та кліп Hidden Code українським кібервійськам. Пісня стала саундтреком до стрічки «Перший код».

Сингл Hidden Code в стилі електропоп — про силу ІТ-військ України, які наближають нас до перемоги, діляться творці. Він про щоденну боротьбу невидимого цифрового світу з атаками на інформаційні системи підприємств та державні установи України.

«Трек Hidden Code про суперменів IT-галузі, які за лаштунками створюють нову історію українського спротиву ворогу. Наші кібервійська з першого дня повномасштабної війни демонструють нереальну силу та єдність задля спільної перемоги» — коментують TVORCHI.

Постер фільму

Перший код

Читайте також

Фільм про російсько-українську війну «Життя на межі» виходить у прокат 16 березня