fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Перший кубок

“Перший кубок”: в Україні знімуть повнометражну спортивну драму про футбол

648

Творці сценаріїв фільмів “Я, “Побєда” і Берлін” та “Пригоди S Миколая” розпочали роботу над спортивною сімейною стрічкою “Перший кубок” за підтримки Дитячо-юнацької футбольної Ліги.

Віце-президент ДЮФЛУ, Валерій Золотухін, підкреслив, що в Україні вже давно варто було зняти фільм про футбол, — повідомляє пресслужба проєкту. — Тому із задоволенням відгукнувся на пропозицію творчої групи фільму стати “консультантом з футбольних питань”.

“Я завжди намагаюсь підтримувати ініціативи, які просувають футбол. Особливо, коли це роблять люди з ґрунтовним підходом. В будь-якому випадку футбол, а особливо його дитячий сектор, заслуговують на повагу серед глядачів, і в тому, що такий фільм буде успішним, у мене сумнівів немає. Та і наші діти гідні того, щоб про них знімали кіно. Це наше націнніше багатство, що є в українському футболі. Дитячий футбол — це фундамент великого футболу”, — прокоментував Валерій Золотухін.

“Перший кубок” — це спортивна сімейна драма про 12-річних футболістів та їхнього молодого тренера. Команда хлопчиків з провінційного міста мріє про перемоги. Вони грають, живуть, ставлять особисті рекорди і перевіряють друзів на міцність. Пробують підлість на смак і вчаться прощати. Їх тренер ще вчора сам був зіркою українського футболу, але травмувався і тепер прикутий до інвалідного візка. Це мотивуюча і надихаюча історія про подолання, пошук себе, про дружбу, любов, силу волі і, звісно, про гумор за будь-яких обставин.

Сценарій майбутнього фільму створили Антон Базелінський (“Пригоди S Миколая”, “Козаки. Футбол” та ін.) і Олексій Комаровський (“Я, “Побєда” і Берлін”, “Королі репу” та ін.). Саме вони, від початку розробивши історію, вирішили звернутися до професіоналів футболу за партнерством.

перший кубок

Сценаристи (вони ж креативні продюсери проекту) наголошують, що цілеспрямовано шукали можливості співпраці з українськими футбольними функціонерами. Адже дуже ретельно ставляться до деталей, в яких не можна схибити. Під час написання сценарію автори провели консультації з тренерами паралімпійців, а також з Дмитром Щебетюком, керівником організації “Dostupno.UA”.

Як згадує продюсер картини Анатолій Крапівін (компанія “Because Production”): “Коли Олексій з Антоном прийшли до мене зі своєю ідеєю, я зрозумів, що дуже хочу зняти це. Вона близька майже кожній родині країни. Мій власний син – воротар дитячого клубу “Динамо”. І за великим рахунком, у нас тут практично в кожній родині є маленький, або дорослий футболіст”.

Наразі стрічка знаходиться на етапі препродакшну. Проєкт фільму “Перший кубок” планується до подання на 14-й пітчинг Держкіно України.

Читайте також:

Нові українські спортивні фільми, які варто подивитися