fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

спортивні фільми

Нові українські спортивні фільми, які варто подивитися

1 693

За останні роки в українському кінематографі з’явилися документальні та художні стрічки, зняті на основі спортивних подій чи історій або присвячені легендарним особистостям у світі спорту. Деякі спортивні фільми вже можна подивитися онлайн, інші опиняться в прокаті восени 2020 року.

Серед них повнометражна картина “Пульс”, заснована на реальній історії української легкоатлетки, короткометражна стрічка “Штангіст”, в якій головну роль виконав професійний спортсмен з важкої атлетики, та інші. “Нове українське кіно” пропонує для ознайомлення та перегляду добірку з шести нових фільмів про спорт з сюжетами від історії легендарного футбольного тренера до картини про український слід в історії НХЛ.

Пульс

(художній фільм, 2020)
Режисер: Сергій Чеботаренко

спортивні фільми

Повнометражна спортивна драма “Пульс” заснована на реальній історії української спортсменки, легкоатлетки, Паралімпійської чемпіонки 2008 року.

Коли автомобільна аварія забирає шанси на потрапляння на Олімпійські ігри, не кожен атлет наважиться на продовження боротьби за свою мрію. Але атлетка Оксана Ботурчук боролася й надалі, як наслідок — 8 медалей Паралімпійських ігор, одна з них золота.

По темі: Сергій Чеботаренко, режисер “Пульсу”: Я хочу розповісти всьому світові правдиву історію про українського героя

Прем’єра фільму “Пульс” була запланована на 19 березня, однак у зв’язку з закриттям кінотеатрів вихід стрічки перенесли. Нова дата прем’єри ще не була оголошена.

Трейлер:

UKE

(документальний фільм, 2020)
Режисер: Володимир Мула

спортивні фільми

Документальна стрічка “UKE” розповідає про тріумфаторів Кубка Стенлі з українським корінням. У назві фільму — скорочення від Ukrainians, саме так українську національність називають в Північній Америці. У вузькій спортивній галузі – грі ключкою і шайбою на льоду, яку називають гаківкою, по-американському – гокеєм, існує традиція: заносити прізвища переможців Кубка Стенлі на сам трофей у вигляді інкрустацій. Аналіз переліків таких імен за понад 100 років дав несподіваний результат.

Поруч з нащадками британців та французів, що заснували країни США та Канаду, великою за чисельністю йде національність UKE. Прізвища гравців із українським корінням масово зафіксовані на кільцях срібного призу.

По темі: Презентовано трейлер фільму «UKE» Володимира Мули

Вихід фільму “UKE” запланований на осінь 2020 року.

Трейлер:

Штангіст

(короткометражний художній фільм, 2018)
Режисер: Дмитро Сухолиткий-Собчук

штангіст

“Штангіст” — це фільм про вартість перемоги в професійному спорті. Стрічка, що ввійшла в нашу добірку “спортивні фільми”, розповідає про спортсмена-важкоатлета, що готується до престижного міжнародного чемпіонату і намагається впоратися з психологічними складнощами що виникають у стосунках з коханою та близькими. Одна з особливостей фільму — головну роль виконав професійний спортсмен, майстер спорту з важкої атлетики Олександр Лой.

Короткометражний фільм “Штангіст” не був показаний у широкому прокаті. У 2018-2019 роках фільм отримав низку нагород в українських та європейських кінофестивалях, а також здобув перемогу в категорії “Найкращий короткометражний ігровий фільм” 34-ого Варшавського міжнародного кінофестивалю та української Національної премії кінокритиків “Кіноколо”.

Трейлер:

Лобановський назавжди

(документальний фільм, 2016)
Режисер: Антон Азаров

спортивні фільми

Документальний фільм “Лобановський назавжди” розповідає про видатного українського футбольного тренера Валерія Лобановського, який вперше в історії радянського спорту вивів свій клуб у гранди європейського футболу. В сюжеті показується період від 1960-х років до останнього виходу тренера на поле.

В основу картини лягли архівні матеріали та розповіді футболістів, тренерів, функціонерів і митців сучасності, серед яких легенди відчизняного і світового футболу: Олег Блохін, Андрій Шевченко, Карло Анчелотті та багато інших.

У 2018 році стрічка отримала премію імені Фелікса Соболєва Національної спілки кінематографістів України.

Прем’єра фільму в Україні відбулася 1 грудня 2016 року. Дивіться стрічку легально та у вільному доступі на Megogo та на інших онлайн платформах.

Трейлер:

Давай, танцюй!

(художній фільм, 2019)
Режисер: Олександр Березань

давай танцюй

Варто також включити в добірку “спортивні фільми” і близьку темі кінокартину “Давай танцюй!”, яка стала першим повнометражним танцювальним екшном українського виробництва. Стрічка розповідає про танцювальні пригоди російськомовного танцюриста з провінційного містечка Донбасу, який змушений поїхати у “бандерівський” Київ аби спробувати виграти гроші на лікування брата у столичному конкурсі “Let’s dance”. Пісні для саундтреку фільму написала низка відомих українських музикантів, зокрема головним композитором танцювального екшну став український співак та танцюрист Дмитро Монатік.

По темі: Monatik анонсував вихід біографічного фільму “Людина, що вічно танцює”

Прем’єра художньої картини в Україні відбулася 21 березня 2019 року і наразі не доступна для перегляду онлайн.

Трейлер:

Іван Сила

(художній фільм, 2013)
Режисери: Віктор Андрієнко, Ігор Письменний

іван сила

Стрічка “Іван Сила” — дитячий пригодницький фільм, знятий за повістю Олександра Гавроша “Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу”. Та в одночас прототипом головного героя фільму став український борець, боксер, боєць вільного стилю, силач, артист цирку Іван Фірцак, якого у 1928-му році визнали найсильнішою людиною планети.

На піку своєї кар’єри у США він припинив виступати, розірвавши контракт і сплативши величезний штраф, — і повернувся на батьківщину. Фільм відтворює окремі сторінки життя молодого Івана, який гідно пройшов крізь серйозні випробування, змужнів і став непереможним велетнем сили і духу.

У широкий український прокат картина вийшла у 2013 році і наразі перглянути фільм у вільному доступі можна на Oll.tv та інших офіційних онлайн платформах.

Трейлер:

Читайте також:

“Брати – легенди”: Сильвестр Сталлоне зніме фільм про братів Кличків