Сергій Чеботаренко, режисер “Пульсу”: Я хочу розповісти всьому світові правдиву історію про українського героя
Режисер спортивної драми “Пульс” Сергій Чеботаренко про те, як виникла ідея зняти фільм про українську чемпіонку Оксану Ботурчук, що особливого у цій історії та які соціальні проблеми порушує стрічка.
Режисер Сергій Чеботаренко став гостем програми “Новий день”, де поділився цікавими подробицями зйомок “Пульсу”. Портал cinema.in.ua публікує з неї головне.
Як виникла ідея проекту “Пульс”
Для мене цей фільм особливий. Ще п’ять-шість років тому я визначився із жанром, у якому б хотів зняти кіно, й почав шукати по-справжньому цікаву історію, котра б мотивувала людей і дарувала їм надію. Я довго шукав “ту саму” історію та розглянув сотні варіантів для майбутнього сценарію, шукав і серед МЧС-ів і серед рятівників. Одного разу я разом з продюсером Єгором Олесовим натрапив на історію Оксани Ботурчук у Вікіпедії. Її історія була реальною, драматичною та героїчною від початку.
Про створення картини
Ця знахідка настільки надихнула, що майже одразу поїхав до Дніпра, де зараз живе спортсменка. Там взяв у Оксани 4-годинне інтерв’ю, пізніше на етапі створення сценарію консультувався з нею, з її родичами та з дружиною тренера Сорочана. Створювалася драма 2 роки.
Про Оксану Ботурчук
Я написав Оксані на Facebook, вона не відповіла у той же день. Але через друга Нікіту Добриніна я вийшов на Паралімпійський комітет, після чого відразу ж Оксана передзвонила і погодилася на інтерв’ю. Важливо, що саме вона розповіла деталі своєї історії, передала свої відчуття під час важких етапів життя та під час перемог.
Про зйомки
Шлях Оксани Ботурчук починається з маленького стадіону рідного містечка та йде крізь нові випробування та спортивні майданчики. Коли зростає характер персонажу, вона змінюється, переїжджає в різні міста, то стадіони теж міняються. Така еволюція стадіонів у кадрі також показує внутрішній розвиток Оксани. Щоб відтворити цей задум, зйомки фільму відбувались на багатьох стадіонах Києва, в Броварах, Борисполі, на НСК “Олімпійський”. Пекінський стадіон знімали на НСК “Олімпійський” і за допомогою спецефектів відтворювали Пекінський. Це серйозний труд, і для українського кіно – це крок вперед. Зараз фільм на фінальній версії монтажу.
Про відчуття
Під час роботи над стрічкою сам почав займатися бігом та долучився до бігових ком’юніті, щоб повністю зануритися в тему спорту. Я проводив тести перед початком зйомок, ходив до окулістів, одягав спеціальні лінзи, аби пройнятися відчуттями Оксани.
В чому конфлікт
Зовнішньо Оксана виглядає як ми з вами, але через проблеми зору стикається з незручностями. Фільмом ми намагаємось розповісти про толерантність в суспільстві, що потрібно бути добрішим і уважнішими до людей з проблемами здоров’я.
Про цінність картини
“Пульс” – це байопік, і в цьому його цінність. Цінність в тому, що ми розповіли історію нашої землячки української спортсменки. Цей фільм українською мовою, для українського глядача, І в цьому також його міжнародна цінність. Всім цікаво, яка Україна всередині, тому я впевнений, що наш фільм допоможе це зрозуміти.
“Пульс” – це натхненна історія про українську легкоатлетку, заслуженого майстера спорту України, паралімпійської чемпіонки 2008 року, п’ятиразового срібного та бронзового призера ігор 2012 та 2016 років – Оксану Ботурчук. Вона здійснила свою мрію, всупереч усіляким “неможливо”. Спортивна драма режисера Сергія Чеботаренка вийде 19 березня 2020 року.
Дивіться другий офіційний трейлер фільму “Пульс”: відео
Читайте також