fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Дмитра Грешка “Дівія / Divia”

Представлено тизер нового документального фільма Дмитра Грешка “Дівія / Divia”

102

Документальний фільм Дмитра Грешка “Дівія / Divia” торкається теми забруднення природи України внаслідок російської агресії. Зйомки тизеру відбулись на території Київської, Донецької та Харківської областях, які сильно постраждали після повномасштабного вторгнення росіян в Україну, та були деокуповані.

Як стало відомо з пресрелізу, документальний фільм розкриє катастрофічний вплив російської агресії на екологічний стан природи України. Це подорож від гармонійного життя природи, до вогняного вихора війни, що випалює землю, ліси та все живе. З настанням весни природа відновлюється та несе нове життя серед тварин, незважаючи на невиправні руйнування. Але безмежний масштаб трагедії не дає надію на швидке відновлення природи та очищення її від залишків війни.

Продюсером проєкту є Поліна Герман. Як зазначається, розробка проєкту розпочалась у 2021 році і на той час ідеєю фільму був вплив українського суспільства та індустріалізації на природу, але після 24 лютого автори вирішили сконцентруватися на дослідженні непоправної шкоди, яку приносять окупаційні російські війська на українській землі.

“Незважаючи на всю складність ситуації та повномасштабну війну, дуже важливо фіксувати військові еко злочини росії та руйнування природних ландшафтів і екосистем.  Для того, щоб зрозуміти, як вирішити проблему, ми повинні спочатку оцінити її масштаб”, – каже режисер майбутнього фільму Дмитро Грешко.

Команда фільму висловлює особливу подяку ДСНС України і Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України, за співпрацю та допомогою в зйомках, та Генеральному штабу ЗСУ за захист та підтримку.

Дивіться тизер нового документального фільма Дмитра Грешка “Дівія / Divia”

Над тизером працювали: Режисер – Дмитро Грешко. Продюсерка – Поліна Герман (UP UA Studio). Лінійні продюсери – Андрій Литвиненко та Віктор Шевченко. Режисер монтажу – Микола Базаркін. Звукорежисер – Василь Явтушенко (4Ears Sound Production). Музика – Микола Макєєв (Horizon Music Studio). Колір – Марина Ткаченко.

Аби привернути увагу західної аудиторії та залучити додаткове фінансування для фільму, тизер фільму був розміщений для продажу на NFT платформі. NFT – це нові можливості для українських кінематографістів вийти на західний ринок, багато іноземних фільмів та відомих режисерів (наприклад, Квентін Тарантіно) вже вийшли на цю аудиторію. Тепер спробувати, як це працює, вирішила і команда фільму “Дівія”.

Розпочати роботу над проєктом та виробити тизер стало можливо завдяки фінансовій підтримці стипендійної програми FILM BOOST спільно з Deutsche Filmakademie та DOCUDAYS UA та грантовій програмі розробки сценаріїв від Української кіноакадемії у співпраці з Netflix.

Наразі творча команда фільму шукає додаткові можливості фінансування для продовження роботи над проєктом.

 “Дівія / Divia”

Читайте також

Фільм «Між небом та горами» Дмитра Грешка представили на Краківському кінофестивалі – дивіться трейлер