fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Презентовано драматичний художній фільм ʺПередчуттяʺ В’ячеслава Криштофовича

234

10 грудня в Берліні відбулася світова прем’єра стрічки ʺПередчуттяʺ метра українського кінематографа В’ячеслава Криштофовича. Українські глядачі побачать фільм у квітні 2020 року.

Повільне життя провінційного приморського містечка N раптом порушує локальний скандал, який розгортається навколо чоловіка, що пішов з життя. Про місце його поховання знають лише дружина та друг, але вони категорично відмовляються повідомити про це іншим. Таким нібито був заповіт небіжчика, дивака, закоханого у море. Кожен з героїв шукає відповіді на власні питання, проте шукає їх зовні, в соціумі, в інших, а тому не знаходить. Відчуття тривоги розлите просто неба. Щось має статися.

Німецька публіка тепло прийняла стрічку, і на думку організаторів події, повною мірою зрозуміла почуття та передчуття її героїв, жителів приморського містечка, які живуть своїм тихим, проте не позбавленим несподіванок життям – у той час, як над ними нависає загроза війни…

Режисер стрічки В’ячеслав Криштофович є одним із найвідоміших та шанованих режисерів в Україні та у світі. На рахунку майстра більше ніж 25 картин, серед яких такі культові роботи як “Дрібниці Життя”, “Два Гусари”, “Ребро Адама”, “Приятель небіжчика” та “Самотня жінка мріє познайомитись”, яка отримала одну з головних нагород на міжнародному кінофестивалі у Монреалі. Стрічки “Ребро Адама” та “Приятель небіжчика” брали участь у секції Каннського кінофестивалю “Двотижневик режисерів”. “Приятель небіжчика” – це перший фільм, який було висунуто від України на здобуття кінопремії Оскар у категорії “Найкращий фільм іноземною мовою” (1998 р.) та номіновано на премію “Фелікс” Європейської кіноакадемії за найкращий сценарій. Фільм “Ребро Адама” приймав участь у багатьох міжнародних кінофестивалях, серед яких фестивалі у Нью-Йорку та Маямі (США), у Монреалі та Торонто (Канада), у Роттердамі (Голландія) та у Швеції.

Особисте бачення висловив легендарний режисер фільму “Передчуття”:

В'ячеслав Криштофович: передчуття це…

Трішки секретів фільму “Передчуття”!І знов у центрі уваги наш режисер В’ячеслав Криштофович. Він людина скромна і по-режисерські глибока. Не любить розкидатися словами та давати інтерв’ю. Так от. Коли він заходить до офісу, то всі, особливо жінки, трішки завмирають. А все тому, що бояться раптом сказати дурницю. Думається, ось бовкнеш щось і назавжди запам’ятаєшся культовому режисеру як базікало, а ще гірше бовдур. Але в той же час, він ніколи не залишає запитання без відповідей. Ми запитали, що В’ячеслав Криштофович вкладає в слово передчуття! Вашій увазі відеовідповідь!

Опубліковано Фільм "Передчуття" / The film "Forebodings" Середа, 9 травня 2018 р.

Продюсер фільму Андрій Єрмак про фільм:
“Кожен має свої передчуття чогось особливого, але тільки з часом усвідомлюєш, які з них дійсно були передбачуваними, а які просто надуманими, але завдяки цим передчуттям, ми постійно приймаємо рішення. Цей фільм саме про це. У сюжеті, в алегоричній формі розкривається зв’язок між кількома вимірами. Перший – це життя звичайних людей маленького провінційного містечка біля моря. Другий – підводне життя істот, якому головний герой присвячує весь свій час і всього себе. А третій – це життя його близьких людей та друзів, які абсолютно по різному сприймають таку безмежну любов головного героя до моря та до його мешканців. Локаціями, обраними для зйомок, стануть дивовижні краєвиди Одеси та Чорноморська з теплим морським узбережжям. Море завжди було джерелом невичерпного натхнення для багатьох із нас, воно хвилює, надихає та примушує повертатися до нього знову і знову. Я впевнений, що завдяки команді професіоналів, яка буде створювати фільм “Передчуття”, мої особисті передчуття мають здійснитися.”.

Акторський склад майбутнього фільму “Передчуття” дійсно зірковий. Головні ролі виконують:
Станіслав Боклан – народний артист України, Лариса Руснак – народна артистка України, Ксенія Ніколаєва – народна артистка України, Олександр Токарчук – засновник Школи образності (акторське драматичне мистецтво), Ірина Бенюк – актриса Івано-Франківського “Нового Театру”, молоді та перспективні актори Сергій Пащенко та Євгенія Муц.

Знімальна група:

Автор сценарію: Анатолій Крим

Режисер-постановник: В’ячеслав Криштофович

Оператор-постановник: Валерій Анисімов

Художник-постановник: Павло Ярмусевич

Композитор: Володимир Гронський

Звукорежисер: Сергій Прокопенко

Монтаж: Елеонора Суммовська

Художник по костюмах: Ірина Горшкова

Художник по гриму: Олена Богомольнікова

Підбір акторів: Алла Самойленко

Директор картини: Олена Дементьєва

Виконавчий продюсер: Дмитро Кожема

Співпродюсер: Ванда Адамік Грицова

Продюсер: Андрій Єрмак

У червні 2018 року розпочалися основні зйомки фільму “Передчуття”; основними локаціями для зйомок стали краєвиди Одеси та Чорноморська. Виробництво завершилося у травні 2019 року.

Нещодавно фільм “Передчуття” відзначився у Каннах та був презентований під час бізнес-ланчу “Зустрічайте українських продюсерів” (Мeet Ukrainian Producers).

Фільм знятий української кінокомпанією Garnet International Media Group у ко-продукції зі словацькою кінокомпанією Wandal Production та литовською Taura.

Загальний заявлений кошторис фільму – 27 155 500 грн., з них частка Держкіно склала 50% від усього кошторису (₴13,6 млн).

Передчуття

Передчуття…

Опубліковано Фільм "Передчуття" / The film "Forebodings" Неділя, 9 грудня 2018 р.

Залишити відповідь