fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Про Лесю Українку, Івана Франка та інших: мережу підриває тизер українського серіалу “Плеяда”

216

Український кінематограф обіцяє вразити історичним художнім серіалом “Плеяда”. Перший тизер до багатоепізодної стрічки про українських митців та їхній вплив на культуру вже доступний до перегляду.

Дивіться тизер до серіалу “Плеяда”, робота над яким триває з 2017 року.

Над важливим для України проектом працюють Тарас Дронь, який виступив режисером, Наталія Яковлева, якій довірили сценарій, а також Юрій Король, який сів в операторське крісло.

Знімальна команда реалізує проєкт за допомоги Українського культурного фонду, а допомагати у знімальному процесі погодилися також представники Музею видатних діячів української культури, Музею Становлення української нації, Публічної бібліотеки імені Лесі Українки, а також Міжнародний Фонд Івана Франка.

Події у серіалі розгортатимуться у 1888 році в будинку на Рейтарській, де мешкав Микола Лисенко. Саме там у той час зібралася вся українська інтелігенція та молоді письменники. І разом їм вдалося створити Першу Культурну Революцію в Україні.

Михайла Драгоманова зіграє Остап Ступка, Михайла Старицького – Яків Кучеревський, Івана Франка – Олександр Печериця, Миколу Лисенка – Станіслав Боклан, Михайла Коцюбинського – Дмитро Суржиков, Лесю Українку – Марина Кошкіна, Олену Пчілку – Анжеліка Гирич, а Ольгу Кобилянську – Алла Бінєєва.

Окрім реальних персонажів у серіалі “Плеяда” будуть також вигадані герої. “Вони таємно творять державу. Історичне припущення на основі реальних подій”, – зазначили наприкінці тизера творці кінострічки “Плеяда”.

Довідка

“Плеяда” – це мультіформатний проект в напрямку історичне припущення на основі реальних подій. Серцем проекту є художній серіал з 10 епізодів, присвячених окремій постаті. Супутніми проектами є: аудіокнига поезій з відеоверсією, короткометражний фільм, мурал, вистава та книга за сценарієм серіалу. Епоха “титанів” думки, на плечах яких ми рухаємося зараз, розкриє свою історію і таємниці. Видатні діячі культури і мистецтв, які завжди були далекими, канонізованими геніями, постануть на екрані яскравими, живими, вразливими людьми, такими, як і ми з вами.

Автор ідеї/креативний продюсер/сценарист Наташа Яковлева

Режисер Taras Dron

Оператор Юрій Король

Грим Ksuha Moiseeva, Пилунская Мария

Кастинг Tatiana Vladzimirskaya

Артдепартамент Larissa Zhilko

Техніка PATRIOT Rental

Фандрайзер проекту Tatiana Timshyna

Rentgenfilm Production&Postproduction