fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Проект Babylon’13 знімає фільм-гібрид “Залізні метелики”

366

Документальний фільм “Залізні метелики” про катастрофу малазійського Boeing-777 рейсу МН17 створюється українською командою на чолі з режисером Романом Любим у ко-продукції з Канадою.

Назва фільму “Залізні метелики”, як кажуть автори, символізує багато уламків ракети, яка потрапила в літак, мали форму саме метеликів.

“Залізні метелики – шрапнель ракети БУК, якою росіяни влітку 2014 року вбили 298 пасажирів малазійського рейсу МН-17, збивши літак у небі над Донбасом. Ми думали – це кінець війни. Усі побачили, що російсько-український конфлікт стосується всього світу. Однак інформаційна війна заплутує цей випадок. Замість розплутати його, фільм беземоційно досліджує процес”, – йдеться у релізі.

У фільмі, крім документальної хроніки, буде використано художню реконструкцію та анімацію. За словами команди, цей фільм не лише про збитий літак, а й про гібридну війну в цілому.

Мета фільму: розказати українській та міжнародній спільноті “гібридну” історію збиття Боїнга 777 у Донецькій області. Запланована дата прем’єрного релізу друга половина 2020 року.

Стрічка “Залізні метелики” створюється ГО “Творче об’єднання “Вавилон 13”. Держава надасть підтримку на виробництво фільму у розмірі 2 млн 305 тис. 846,96 грн. (54 % загальної вартості виробництва фільму). Про це повідомляє пресслужба Держкіно.

Зйомки фільму почалися 26 серпня 2019 року під Києвом. Один з відзнятих епізодів – перформативного, документальним бекграундом до якого стала мовчазна акція влаштована родичами загиблих у катастрофі MH17 в Гаазі – 298 білих порожніх стільців перед посольством РФ, які символізували жертв злочину в очікуванні на правосуддя.

У знімальному процесі була задіяна Олександра Морозова, українська піаністка, композиторка, лауреатка національних і міжнародних конкурсів піаністів. Олександра зіграла на фортепіано перед 298 порожніми стільцями.

Наразі робота над проектом продовжується за підтримки Українського Культурного Фонду, опрацьовується документальні матеріали справи МН17, а також готується перший тизер  фільму, який вийде восени.

Дивіться уривок тизеру до фільму “Залізні метелики”: відео

 

Режисер фільму – Роман Любий, сценаристи – Міла Жлуктенко та Роман Любий, оператор-постановник – Андрій Котляр (“Східняк”, “Зима, що нас змінила”), продюсери – Марко Супрун, Андрій Котляр, ко-продюсер –  Стефан Бандера (Канада), лінійна продюсерка – Анна Зобніна, композитори – Антон Байбаков та Олександра Морозова, художник-постановник – Володимир Любий (“Брама”, “Наші котики”), звукорежисер – Андрій Рогачов, хореограф: Бріджет Фіске, режисер монтажу – Іван Банніков (“Жінка на війні”, “Позивний Бандерас”, “Коли падають дерева”), продакшн-партнер – Banesto Productions, Канада.

Залізні метелики

Документальний фільм-гібрид Залізні метелики / Iron Butterflies став переможцем конкурсу Український культурний фонд та отримав підтримку на етапи девелопменту і предпродакшну. Режисер фільму – Roman Liubyi, сценаристи – Mila Zhluktenko та Roman Liubyi, оператор-постановник – Kotliar Andrii, композитори – Anton Baibakov та Aleksandra Morozova, художник-постановник – Володимир Любий, звукорежисер – Andrii Rogachov. Фільм створюється проектом Babylon'13 у копродукції з Канадою…. #MH17 #ЗалізніМетелики #IronButterfliesMovie #ЗаПідтримкиУКФ

Опубліковано Залізні метелики / Iron Butterflies Понеділок, 12 серпня 2019 р.

Читайте також

Січневі рекорди: як себе показали перші кінопрем’єри 2020 року