fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Розфарбований птах” Вацлава Маргоула удостоївся овацій на Венеційському кінофестивалі

222

Прем’єра драми “Розфарбований птах” (“Пофарбоване пташеня”) Вацлава Маргоула завершилася оплесками глядачів на Венеційському кінофестивалі у вересні 2019 року. Фільм створений Чехією, Словаччиною, Україною і Польщею.

Режисер Вацлав Маргоул: “Це чорно-біле кіно, але не чорно-біла історія”.

Після показу в Sala Darsena глядачі аплодували фільму. Частина людей залишила зал до закінчення стрічки, оскільки не змогла витримати реалістичних сцен насильства. Кінокритик Єгор Бєліков з “Искусство кино” у своєму Telegram-каналі називає картину “останнім фільмом про війну” і дає такий опис:

”Розфарбований птах” – останній фільм про війну, більше вже не треба. Шестирічну дитину нещадно б’ють, ґвалтують; клюють, закопаного до голови в землю, птахи; він особисто відрізає голову козлу (з убитих у фільмі тварин можна організувати контактний зоопарк). Навколо – холокост. Режисер-нелюд-чех Вацлав Маргоул таким чином витруює зі звичних екранних військових жахів найменший естетизм, символізм та інше наносне – це просто жесть, і все, в ній немає ні окремого від’ємного авторського сенсу, ні підтексту, і ти просто дубієш три години разом із головним героєм, який до гранд-фіналу перетворюється на німого нелюда, який забув навіть своє ім’я. Ще це, напевно, найбільший продакшен у новітній історії авторського кіно: здається, ніби художник-постановник вибудував для Маргоула з дощок і бруду цілу Східну Європу, настільки багато там суто германівської екранної фактури. Фільм точно піде на призи Венеційського фесту”.

Фільм Вацлава Маргоула заснований на автобіографічному романі Єжи Косинського і розповідає про єврейського хлопчика, якого батьки відправили подалі від єврейських погромів у Східну Європу. Коли помирає його тітка, хлопчикові доводиться поневірятися селами Польщі та України в розпал війни і боротися за виживання.

Дивіться офіційний трейлер “Розфарбований птах”: відео

“Розфарбований птах” зібрав у своєму касті крім початківця Петра Котлара, іменитих акторів: Стеллана Скашгорда, Удо Кіра, Гарві Кейтеля, Баррі Пеппера та ін. Символічно, що в фільмі знявся Олексій Кравченко, який зіграв головну роль в ідейному передвісникові картини – “Іди і дивись” Елема Клімова.

Фільм створений Чехією, Словаччиною, Україною і Польщею.

Частина зйомок проходила в селі Сваловичі (Волинська область).

Українським продюсером фільму став Ігор Савиченко з продакшену Directory Films. Проект Вацлава Маргоула став переможцем 9-го пітчингу Держкіно України й отримав державну підтримку в розмірі 9 млн грн.

У жовтні-листопаді кінофестивальна прем’єра стрічки відбудеться в Польщі: у жовтні на Warsaw Film Festival 2019 та у листопаді на Camerimage International Film Festival 2019.

Кінотеатральний прокат стрічки розпочався 12 вересня 2019 у Чехії та 19 вересня 2019 у Словаччині.

Джерело: Телекритика