fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

майдан

«МАЙДАН. Шість літер нашої свободи»: на Суспільному виходить фільм про Революцію Гідності

160

У суботу, 20 лютого, суспільні телеканали UA: Перший і UA: Культура покажуть прем’єру документального фільму власного виробництва «МАЙДАН. Шість літер нашої свободи».

Про це повідомляє PR-служба телеканалу. Режисерки-документалістки з команди UA: Культура Олена Зашко та Анна Єресько показали історії людей, життя яких радикально змінилося після Революції Гідності.

«Про події на Майдані розказано вже багато. Але, за моїми відчуттями, за ці сім років деталі стираються, якісь речі забуваються, або навіть більше — вчинки знецінюються. Цим фільмом ми хочемо нагадати про те, чим був Майдан. Можливо це пафосно звучить, але ми розказуємо історії різних людей, життя яких кардинально змінилося після революції Гідності», — розповіла співавторка фільму Олена Зашко.

Стрічка складається з шести глав. Кожна літера зі слова «майдан» є назвою глави, яка символізує тему, дотичну до подій Революції Гідності, спогади, якими діляться герої фільму.

Авторки розкажуть про маму загиблого на Майдані Романа Гурика, покажуть розповідь координаторки «Євромайдан-SOS» Олександри Матвійчук, стрімера Майдану Андрія Дубчака, представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Рівненській області Андрія Преподобного і митця Олексія Сая.

«Ми «розкладаємо» Майдан на шість літер — шість історій, шість уламків спогадів, з яких, як зі шматочків льоду, складається наша свобода. Роблячи цей фільм, ми на собі відчули, наскільки живими й болючими лишаються наші майданівські переживання. Сто відсотків: цю історію ми ніколи не зможемо «проїхати», забути, сприймати як формальну дату в календарі», — зазначила співавторка стрічки Анна Єресько.

Як зазначають творці, історії з фільму показують основні події Революції Гідності, де учасники подій зможуть віднайти власні спогади.

Документальний фільм «МАЙДАН. Шість літер нашої свободи» вийде на екрани 20 лютого на суспільних телеканалах UA: КУЛЬТУРА о 12:00 та UA: ПЕРШИЙ о 14:10. Також фільм буде показаний у праймовий час на телеканалі UA: КУЛЬТУРА 20 лютого о 19:45.

Читайте також

Анна Київська: вийшла нова серія детективу «Таємниці великих українців» онлайн