fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Повернення Коду Нації

“Рутенія. Повернення Коду Нації”: прем’єра фільму відбудеться 24 серпня

1 726

Вихід в Україні історико-дослідницької кінокартини про українську символіку та візуальну ідентичність “Рутенія. Повернення Коду Нації” запланована на День Незалежності.

Всеукраїнський показ документальної стрічки режисерки Антоніни Готфрід відбудеться 24 серпня 2020 року. Про це повідомляє Yabl. Фільм акцентує увагу на питаннях: хто ми, як зароджувалась наша мова, який графічний одяг має носити українська писемність тощо.

Картина розповість про шрифт, символіку й українську візуальну ідентичність. У проєкті використано матеріали та результати багаторічних досліджень кандидата історичних наук Олександра Босого, авторський доробок каліграфа й художник-графіка Василя Чебаника та матеріали проєкту Дмитра Лісенбарта “Графіка української мови”.

По темі: Фільм “Рутенія. Повернення Коду Нації” презентує аутентичну українську абетку

Повернення Коду Нації

Дивіться офіційний тизер фільму “Рутенія. Повернення Коду Нації”: відео

У фільмі коментарі спеціалістів перебиваються графічними мікро-роликами, кожен з яких є графічною презентацією однієї з літер Рутенії, і таким чином за весь фільм презентується вся абетка.

Авторки сценарію картини — Наталія Яковлева та Антоніна Готфрід. Продюсерка — Наталія Яковлева. Виробник стрічки – кінокомпанія “Банк Ідей”.

Проєкт фільму з робочою назвою “Рутенія. Бренд Україна” став одним із переможців 12-го конкурсного відбору Держкіно і отримав державну підтримку. Створення історико-дослідницької кінокартини було завершено в лютому 2020 року.

Телевізійна прем’єра фільму запланована 23 і 24 серпня на 5-ому каналі, згодом на Прямому.

Читайте також:

«Тарас. Повернення»: фільм про Шевченка вийде в прокат 17 вересня