fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Сотня Крим

«Сотня Крим / Qirim Yüzü»: дивіться онлайн нову документалку від творців фільму «Крим, як це було»

221

DocNoteFilms і BABYLON’13 виклали у відкритий доступ свою ранню роботу — документальний фільм під назвою «Сотня Крим / Qirim Yüzü».

Як повідомляє Kinowar, фільм вийшов 21 лютого до роковин анексії Криму, на YouTube-каналі BABYLON’13.

За темою: Творці фільму “Крим, як це було” виклали стрічку у відкритий доступ (дивитись онлайн)

Фільм «Сотня Крим / Qirim Yüzü» розповідає історію мусульманина, у якого відібрали дім. Український глядач має унікальну можливість простежити непростий шлях головного героя від боїв за Піски восени 2014, через вилазку в Донецький Аеропорт взимку 2015 — та до кордону з окупованим Кримом у 2016.

Головний герой фільму — кримчанин з позивним «Іван Крим», який був співзасновником підрозділу вихідців з Криму та мусульман у складі батальйону Дніпро-1. Вийшовши живим з оточення в Іловайську, він не полишив службу і продовжив воювати на сході України. Режисер Костянтин Кляцкін та співавтор Павло Липа вперше познайомились з ним в Пісках (передмістя Донецька) восени 2014. З того часу і протягом двох років вони фільмували його фронтову історію, частково викладаючи невеликі фільми про Сотню на ютуб-каналі об’єднання кінематографістів BABYLON’13.

«Багато в чому його історія спонукала нас до створення фільму «Крим, як це було». Івана, як і наших колег по BABYLON’13, викрали в день псевдореферендуму 16 березня 2014 року та два тижні катували в підвалах СБУ (ФСБ) в Сімферополі. Після депортації з півострова він не лише зробив все, щоб повернутись додому, — він не дав окупантам захопити решту України. Його приклад дозволяє нам згадати дуже важливу істину: за свободу потрібно боротись. Можливо, навіть роками. І ні в якому разі не потрібно забувати першопричину», — розповідає режисер Костянтин Кляцкін.

Фільм «Сотня Крим / Qirim Yüzü» можна переглянути на Youtube-каналі BABYLON’13 або у нас на сторінці нижче.

Також документальний фільм можна переглянути на Vimeo DocNoteFilms: https://vimeo.com/680127428

Головний герой: «Іван Крим». Режисер: Костянтин Кляцкін. Зйомка та монтаж: Павло Липа та Костянтин Кляцкін. Композитор: Дмитро Данов.

Фільм отримав Гран-прі конкурсу документальних фільмів «Відкрита Ніч – Дубль 18» у 2015 році.

У 2016 році до стрічки додався епізод, де головний герой після другого поранення звільнився з служби. Там підіймаються важливі питання майбутнього Криму, ісламу та протистояння з росіянами. Зокрема Іван згадує про самарського десантника-мусульманина, якого він витягав через «коридор смерті» в Іловайську.

«Наразі Сотня Крим розформована, а сам Крим фактично став островом. Проте Іван, як і кожен українець, досі несе частинку Криму в собі», — каже співатор Павло Липа.

Читайте також

Multiplex відновив роботу кінотеатрів у трьох містах та повертає на екрани українське кіно