fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Стоп-Земля

Стартує прокат фільму-призера Берлінале «Стоп-Земля» Катерини Горностай

268

Фільм-володар “Кришталевого ведмедя” 71-го Берлінського міжнародного кінофестивалю, стрічка української режисерки Катерини Горностай “Стоп-Земля” 20 січня виходить у всеукраїнський кінотеатральний прокат.

“Стоп-Земля” – чуттєва автобіографічна історія про дослідження себе. 16-річна Маша вчиться у звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів, вийти із зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся спитати – ніколи не знатимеш, чи це взаємно.

Світова прем’єра стрічки відбулася минулоріч на Берлінському кінофестивалі, де “Стоп-Земля” отримала нагороду “Кришталевий ведмідь” як “Найкращий художній фільм” конкурсу стрічок про підлітків Generation 14plus.

За темою: Український фільм “СТОП-ЗЕМЛЯ” отримав “Кришталевого ведмедя” Берлінале

Головні ролі у фільмі виконали непрофесійні актори-підлітки, з якими в процесі підготовки до зйомок режисерка та команда працювали в акторській лабораторії – Марія Федорченко, Арсеній Марков, Яна Ісаєнко, Олександр Іванов. Зйомки проходили в Києві та Київській області.

Продюсерами фільму виступили Віталій Шереметьєв, Вікторія Хоменко, Наталія Лібет, Ольга Бесхмельниціна. Виробництво здійснив кінопродакшн “ЕССЕ Продакшн Хаус” за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Українського культурного фонду. Міжнародну промоцію фільму підтримав Український інститут. Дистриб’ютор стрічки — кінокомпанія “Артхаус Трафік”.

Напередодні, 17 січня, у столичному кінотеатрі “Оскар” (ТРЦ Гулівер) відбувся допрем’єрний показ фільму за участі знімальної групи.

Режисерка Катерина Горностай та акторський склад фільму (фото: пресслужба Артхаус Трафік)

У широкому українському прокаті “Стоп-Земля” – з 20 січня 2022 року.

Нагадаємо, фільм “Стоп-Земля” Катерини Горностай разом зі стрічкою “Цей дощ ніколи не скінчиться” Аліни Горлової потрапили до “короткого” списку претендентів на Шевченківську премію в 2022 році у номінації “Кіномистецтво”.

Читайте також

Романтична комедія “Любов і блогери” від сценариста “Скаженого весілля” вийде в прокат 20 січня (трейлер)