fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Тарас Шевченко: Перший Самурай” – фільм про справжнього українського супергероя

2 355

В Україні знімають кіно про Тараса Шевченка. Цього разу його зображено не стражденним поетом, а бойовим самураєм, який володіє катаною, прийомами східних єдиноборств і стріляє з обох рук.

В червні 2019 кінокомпанія Kristi Films на чолі з продюсером Юрієм Мінзяновим розпочала зйомки свого першого повнометражного фільму “Тарас Шевченко: Перший самурай”.

“Тарас Шевченко: Перший Самурай” ‒ це чергова спроба осучаснити постать великого письменника та зробити її популярною для молоді.

Дія у стрічці відбувається в 1844 році. Рятуючись від переслідування імператора Японії, на територію України потрапляє самурай. Випадково він знайомиться з молодим Тарасом Шевченком, якого вирішує навчити прийомам традиційних японських бойових мистецтв. Разом герої починають боротися за свободу українського народу.

“Цей фільм про внутрішню трансформацію людини: від кріпака, який хоче втекти за кордон, ‒ до “самурая”, який лишається і бореться за свою долю”, – стверджує автор ідеї фільму та режисер Роман Перфільєв.

Він – не новачок в українському кіно і жанровому, зокрема. Перед проєктом про українського поета Перфільєв зняв горор “Лиса гора” – рідкісний жанр у східноєвропейському кінематографі.

Ідея зробити з Шевченка самурая прийшла Перфільєву відразу після Революції гідності. “Коли я побачив, у яких незвичних іпостасях постає Шевченко на плакатах українських художників. Тарас-байкер, хіпстер, космонавт. Така невимушена подача канонічного образу пробудила і в мені бажання поглянути на Шевченка по-іншому. Окрім цього, я завжди цікавився японською культурою, зокрема самурайською. В якийсь момент мені здалося, що вона добре римується з українською, з її споконвічною ідеєю національно-визвольного руху”.

“Враховуючи, що Шевченко і Акайо (два головних герої фільму) – друзі і вони завжди разом, то я би сказав, що у цьому фільмі 70% Шевченка. Це такий собі бадді-муві, коли два герої проходять шлях разом. За жанром – це альтернативна історія з елементами комедії, екшену та вестерну”.

Продюсер Юрій Мінзянов спочатку забракував сценарій через великий бюджет, але в 2018-му фільм посів перше місце серед повнометражних картин на конкурсі патріотичного кіно.

Тараса Шевченка зіграє Роман Луцький, знайомий глядачам по “Сторожовій заставі” та фільму “Брати. Остання сповідь”. Роль самурая Акайо виконає Сергій Стрельников (“Олекса Довбуш”). Оператор фільму Дмитро Недря.

Про зйомки пригодницької кінострічки “Тарас Шевченко: Перший самурай”

 

Японський актор Ген Сето, який у фільмі грає антагоніста: “Кожен персонаж, якого я граю, близький мені. У мені є хороша і погана сторони, але для цього персонажа я вибудовую темну сторону і мене це робить дуже щасливим. Герої в американських фільмах зазвичай підкориговуються під колір шкіри. Культура та бізнес у кіно зараз дуже гламуризовані. Втім, наразі поганці стали симпатичними для аудиторії. Вони мають нову продуману мотивацію. У цій історії мій персонаж занадто поганий, але мені це подобається. Він займається продажем людей, а я ненавиджу проституцію. Для ролей я часто вчу різні мови. Російську я знаю погано – вчив її ще в університеті. Ще трошки знаю італійську. Для мене дуже важливо знати значення слів, які я говорю іноземною мовою на знімальному майданчику. Є багато талановитих людей, які можуть говорити слова без знання мови. Вони вчать свою роль на фонетичному рівні. Я так не можу. Я мушу знати, що кажу, інакше – це просто звук”.

Художник по костюмах Андрій – про вбрання для проєкту: “Готували костюми самостійно, не сподіваючись на костюмерні інших студій. По-перше, в Україні зовсім немає “японіки”, по-друге, фільм у стилі вестерн. Дуже багато каскадерських сцен, тому потрібно мати дублікати костюмів. Спочатку робили ескізи, які потім довелося затверджувати з експертами з костюма та вносити правки. Є нюанси, які навіть у кіно порушувати не дозволено. Наприклад, костюм для самурая Акайо робили за японським зразком. Але експерт попросив додати знімний комір темного кольору, який би свідчив про високий соціальний статус героя. Він — воїн, і, навіть мандруючи, не може дозволити собі неохайності. Герої, переодягнені в ортодоксальних євреїв, — у лапсердаках”.

Окрему ставку продюсери роблять на каскадерів. Майже всі вони — майстри спорту, багаторазові чемпіони України, але в кожного — свій напрямок. Хтось спеціалізується на постановочних боях, хтось на холодній та вогнепальній зброї, а хтось на падіннях і вибухах.

Проект режисера Романа Перфільєва “Тарас Шевченко: Перший самурай” став переможцем конкурсу патріотичного кіно, який організувало Держкіно. Фільм отримав бюджет 24,5 млн гривень, 19,6 млн гривень з яких виділив уряд.

Робочий постер фільму

Справжня катана – зброя японських самураїв з 15 сторіччя. Як її зможе опанувати Шевченко – дізнаємось у кінотеатрах у квітні 2020 року.

Перевтілення актора Романа Луцького у Тараса Шевченка

 

 

Залишити відповідь