fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Король Лір: як ми шукали любов під час війни

Презентовано трейлер документального фільму режисера Дмитра Грешка про акторів-переселенців

212

Світова прем’єра стрічки «Король Лір: як ми шукали любов під час війни» режисера Дмитра Грешка відбудеться на фестивалі SEEfest у Лос-Анджелесі.

Команда UP UA Studio напередодні світової прем’єри стрічки «Король Лір: як ми шукали любов під час війни» представила трейлер фільму, що розповідає про українських переселенців, яким сила мистецтва допомогла подолати жахи війни. Сам кінофестиваль SEEfest, присвячений фільмам Південно-Східної Європи відбудеться з 26 квітня по 3 травня у Лос-Анджелесі, США.

Король Лір: як ми шукали любов під час війни

На початку повномасштабного вторгнення тисячі українців змушені були покинути власні домівки й шукати притулку деінде. Так частина з них потрапила до Ужгорода, що на Закарпатті. Серед тих, хто відгукнувся допомогти переселенцям, був і театральний режисер В’ячеслав Єгоров. Він же став і автором ідеї повнометражного документального фільму. Разом з акторами-аматорами, що приїхали сюди з різних куточків України, він вирішив втілити на сцені класичну п’єсу Шекспіра – «Король Лір».

Зафільмувати історію про силу мистецтва в боротьбі проти жахів війни вирішив режисер Дмитро Грешко в новому повнометражному документальному фільмі. Допомогти реалізувати проєкт погодилась продюсерка Поліна Герман та UP UA Studio.

За темою: «Король Лір: як ми шукали любов під час війни»: про українських переселенців зняли документальний фільм (тизер)

Режисер Дмитро Грешко коментує: «Коли почалось повномасштабне вторгнення, я переїхав в Ужгород, і щоб якось упоратися з новою реальністю, почав знімати все, що відбувається навколо. Одного разу В’ячеслав, місцевий театральний режисер та мій добрий знайомий, поділився ідеєю зйомки фільму про створення театру з переселенцями. Ідея мені сподобалась, і ми без вагань почали роботу».

Король Лір: як ми шукали любов під час війни

Кадри з фільму – пресслужба Up Ua Studio

Король Лір: як ми шукали любов під час війни

«Для нас «Король Лір: як ми шукали любов під час війни» — це історія про те, як мистецтво може вилікувати душевні травми звичайних людей. Для мене цей фільм дуже важливий, адже з його допомогою я хочу познайомити іноземців з українським народом і показати, що наші люди здатні творити та любити попри все», — додає продюсерка Поліна Герман.

Король Лір: як ми шукали любов під час війни

Король Лір: як ми шукали любов під час війни

Король Лір: як ми шукали любов під час війни

Прем’єра фільму відбудеться на цьогорічному кінофестивалі Південно-Східної Європи (також відомий як SEEfest). Він проходить щорічно протягом першого тижня травня у межах всього Лос-Анджелеса. У ньому беруть участь документальні та ігрові фільми повного й короткого метру країн Південно-Східної Європи та Кавказу.

На офіційному ютуб-каналі «UP UA Studio» можна переглянути новий трейлер фільму, який команда представить на кінофестивалі SEEfest цього року (авторка трейлеру Анна Істоміна). Подивитися трейлер можна також на нашому сайті нижче.

За підтримки: Закарпатської Фільмкомісії, Emergency Support Initiative від Київська Бієнале, Docu/Help від DocudaysUA, Rise Up UA, Cinema Space, DocEdu Foundation, Freedom Writers Foundation, People in Need (Словаччина), ТМ Парада, Департаменту культури, національностей та релігій, та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту, Закарпатської обласної військової адміністрації, Громадської правозахисної жіночоїорганізації «Зонта-клуб» м. Ужгород, Приватного благодійного фонду «Сан Франциско – Україна», Закарпатському обласному палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН».

король лір

Читайте також

Презентовано трейлер фільму «Еґреґор» режисера Станіслава Капралова