fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

віддана

Творці фільму “Віддана” представили персональні постери героїв

330

Спеціально для зображення аристократії початку ХХ століття були запрошені зірки вітчизняного кіно – Ада Роговцева, Ірма Вітовська та Наталія Васько.

У епізодах романтично-фантазійної стрічки за романом Софії Андрухович “Фелікс Австрія” знялись відомі українські акторки. Про це йдеться в соцмережах стрічки. Ада Роговцева, герой України, лауреатка безлічі кінотеатральних премій виконала у стрічці роль княгині. Шляхетну сусідку подружжя Анґерів зіграла Ірма Вітовська – акторка театру та кіно, Заслужена артистка України. Що цікаво, як і виконавець ролі Петра Роман Луцький, вона народилася в Івано-Франківську – колишньому Станіславові, де відбуватимуться події фільму. А кіноактрису й телеведучу Наталію Васько можна побачити в амплуа гості театру.

“Віддана” — український повнометражний фільм, знятий за мотивами роману “Фелікс Австрія” української письменниці Софії Андрухович. Події фільму розгортаються у XIX столітті в австрійському Станіславові. У головних ролях знялись Маріанна Янушевич, Олеся Романова та Роман Луцький.

 

 

Дизайном постерів займались Ольга Кондрашова та Анастасія Чумак.

Історія фільму “Віддана” починається в Станіславові у другій половині ХІХ століття. Доктор Анґер втрачає в пожежі дружину, але вдається врятувати двох дівчат – рідну доньку Аделю і доньку хатніх робітників Стефанію. У момент розпачу доктор вирішує виховувати їх разом.

Минає 25 років. Дівчата виросли і так само нерозлучні, хоча Аделя тепер заміжня. Стефа ж веде господарство, втамовуючи свою пристрасть у кулінарії. Та вони досі не розуміють, хто вони одна одній: сестри та подруги, чи служниця та господиня. У калейдоскопі любові та ревнощів, подвійних смислів та таємниць грань між реальністю і вигадкою остаточно зникає. Красиві наряди, вишукані страви та безкінечні шпацери… Що ж станеться, коли ілюзія почне розвіюватися, а замість неї вималюється реальність?

Режисерка-постановниця фільму – Христина Сиволап. Авторки сценарію – Аліна Семерякова в колаборації з Софією Андрухович.

Зйомки фільму “Віддана” розпочалися у квітні 2019. У павільйоні №2 кіностудії Film.UA для фільму були збудовані декорації старовинного маєтку у якому мешкає родина Сколиків. Саме в цих декораціях відбувались зйомки майже усіх інтер’єрних сцен фільму. Для зйомок фільму у Ніжиловичах під Києвом на чотирьох гектарах землі відтворили справжнє місто, Івано-Франківськ зразка початку ХХ сторіччя. Десятки будинків, лавок, міські установи та центральна площа, а ще ринок з торговельними лотками, шкільне подвір’я, єврейський квартал, та вілла Сколиків. Також під час знімального процесу було залучено локації у Києві, Чернівцях та Білій Церкві. Сцену у театрі за участю прими-балерини Катерини Кухар та 300 акторів масових сцен знімали з 30 квітня до 2 травня у Чернівецькому музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської. Загалом до всього знімального процесу було залучено 34 актори та понад 500 акторів масових сцен.

Образи акторів створювала відома художниця з костюмів Леся Патока. Для стрічки було пошито понад 150 костюмів та зібрано понад 300 різноманітних образів жителів кінця ХІХ-го початку ХХ-го століть. Загальний кошторис фільму склав ₴60 млн, з них частка Мінкульту склала ₴25 млн.

Аристократію початку ХХ століття можна буде побачити в українських кінотеатрах вже 16 січня.

Читайте також –

“Я не боюся, тепер я – Вільна”. Тіна Кароль та Юлія Саніна презентували саундтрек до фільму “Віддана”

Залишити відповідь