У Мюнхені за підтримки Держкіно України відбулись “Дні українського кіно”
Із 11 по 13 жовтня у кінотеатрі Rio Filmpalast у Мюнхені відбулись “Дні українського кіно”, де були показані створені за державної підтримки найсучасніші українські стрічки.
Про це 17 жовтня було повідомлено під час пресконференції у кінотеатрі “Жовтень”, участь у якій взяли:
– Андрій Халпахчі, генеральний директор КМКФ “Молодість”;
– Людмила Русаліна, меценатка;
– Анатолій Матешко, режисер фільму “Фокстер & Макс”;
– Євген Д’яченко, продюсер фільму “Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво”;
– Артем Голосов, начальник управління державного регулювання та реалізації кінопроєктів Держкіно України.
Відкрила “Дні українського кіно” музична комедія “Гуцулка Ксеня”. Глядачі побачили також фільми “Додому” (національний претендент від України на премію “Оскар”), “Дике Поле” та стрічки для дитячої та підліткової аудиторії “Фокстер & Макс” та “Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво”. Усі покази картин пройшли з аншлагами.
“Отримуєш велике задоволення від того, як на Заході сприймають українське кіно – із захватом, та більш щиро, ніж в Україні. Усі зазначили, наскільки виріс рівень нашого кінематографу за ці роки. Глядачі дякували і запропонували зробити фестиваль щорічним”, – поділився враженнями Андрій Халпахчі.
Кінофестиваль “Молодість” вже вдруге за останні 12 місяців проводить “Дні українського кіно” за кордоном за підтримки Державного агентства України з питань кіно. У листопаді 2018-го був організований “Тиждень українського кіно” у Празі. Окрім того, у 2019-му кінофестиваль “Молодість” за підтримки Держкіно традиційно організовував український павільйон на Каннському кінофестивалі.
“Усі фільми, представлені у програмі “Днів українського кіно” у Мюнхені, створені за державної підтримки. Популяризувати українські фільми за кордоном надзвичайно важливо і Держкіно приділяє цьому багато уваги”, – підкреслив Артем Голосов.
“В цьому році “Дні Українського кіно” у Мюнхені знову зібрали повні зали. Приємно, що на покази приходили не лише представники української діаспори, але і багато німецьких глядачів. Різноманітна добірка фільмів дозволила кожному підібрати картину на свій смак. Нові українські фільми: яскраві, провокаційні, інколи політичні, а переважно — емоційні і дуже правдиві — підкорили серця Мюнхенської публіки”, — розповіла співорганізаторка заходу, режисерка Дар’я Онищенко.
“Дні українського кіно” у Мюнхені підтримали й традиційні партнери кінофестивалю “Молодість” — меценатка Людмила Русаліна та торгівельна марка Status.
“Українському кінематографу потрібна підтримка та допомога як від держави, так і від усіх, кому небайдуже українське кіно і хто має можливість його підтримати. За умов гідної підтримки вітчизняне кіно зможе конкурувати з провідними кінодержавами світу, адже у нас чимало талановитих режисерів та кінодіячів”, — наголосила Людмила Русаліна.
Глядачам у Мюнхені картини представляли:
– режисерка Олена Дем’яненко та виконавиця головної ролі Варя Лущик (“Гуцулка Ксеня”);
– режисер Наріман Алієв (“Додому”);
– режисер Анатолій Матешко та сценаристка Анастасія Матешко (“Фокстер & Макс”);
– продюсер Євген Д’яченко (“Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво”).
Режисер стрічки “Фокстер & Макс” Анатолій Матешко зізнався, що вперше брав участь у показах українських фільмів в закордоні: “Під час показу був повний зал, і мені здалось, що глядачі зрозуміли нашу картину. Після перегляду картини у Мюнхені до мене підійшли мама з хлопцем. Було багато запитань і тоді жінка каже: – Все, вирішено! Просто зараз прямуємо до притулку і забираємо звідти собаку! – і я відчув, що це перемога!”.
Організаторами “Днів українського кіно” у Мюнхені виступили:
Київський міжнародний кінофестиваль “Молодість” за підтримки Державного агентства України з питань кіно;
Манана Палагашвілі у співпраці з режисером Дарією Онищенко
Генеральне консульство України в Мюнхені
Партнери:
МАУ – “Міжнародні українські авіалінії”
Меценатка Людмила Русаліна
Торгівельна марка Status
Джерело: Держкіно