fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

У прокат вийшов український сімейний фантастичний фільм “Фокстер & Макс” Анатолія Матешка

302

18 вересня у столичному кінотеатрі Оскар відбулася пресконференція та вечірка з нагоди прем’єри українського сімейного фантастичного фільму “Фокстер & Макс”. Картина створена за підтримки Державного агентства України  з питань кіно і вже від сьогодні її можна переглянути  в кінотеатрах.

“Фокстер & Макс” – це український сімейний фантастичний фільм про пригоди хлопчика та пса-супергероя. За сюжетом, школяр Макс знаходить балончик із нанофарбами і малює зображення собаки. Несподівано намальоване хлопцем графіті оживає і перетворюється на собаку-наноробота з суперможливостями. Про це дізнається небезпечний злочинець, який починає за ними полювати.

Режисер: Анатолій Матешко

Оператор: Дмитро Недря

Продюсери: Максим Асадчий, Катерина Копилова

В ролях: Богдан Козій, Віталія Турчин, Томаш Освєчінскі, Максим Самчик, Роман Халаїмов, Дар’я Полуніна, Макс Родіонов, Влад Мамчур, Анастасія Матешко

ФОКСТЕР & МАКС. Дивіться перший офіційний трейлер

ФОКСТЕР & МАКС. Дивіться другий офіційний трейлер

Про історію створення сценарію та перебіг зйомок розповіли режисер Анатолій Матешко та співавторка й акторка фільму Анастасія Матешко.

“Ідея належала моєму сину, якому на той час було 11 років, і він мріяв про собаку. Також захоплювався коміксами та сучасними ґаджетами. Якось ми з ним намалювали на паркані собаку, дуже хотіли щоб він матеріалізувався. Коли ж у нас уже з’явився собака, спостерігаючи за тим, як син з ним  налагоджує стосунки, у нас виникла ідея зробити кіно”, — поділилася Анастасія Матешко.

“У Анастасії була драматична локальна історія про молодого героя-художника. Але хотіли зробити більш сучасну молодіжну стрічку з елементами стріт-арту та екшену. Запросили канадського сценариста Скотта Париз’єна. З ним було дуже цікаво, тому що він зробив нашу історію більш універсальною, і думаю, ми можемо розраховувати не лише на українську аудиторію”, — розповів Анатолій Матешко.

Подивитися, як знімали видовищні епізоди, можна у відео:

Фільм створений за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Українського культурного фонду. Дистрибуцією картини займаються MMD UA і FILM.UA Distribution. Загальний бюджет стрічки становить 51,5 млн грн., з яких 37,9 млн надало Держкіно.

“Цей фільм — наша відповідь Голлівуду. Зараз дуже мало фахівців на ринку, які можуть продукувати такі стрічки у великій кількості. Але українська кіноіндустрія рухається в цьому напрямку і робить це досить успішно. Хочу ще раз подякувати творцям за цей фільм. Тому що я отримав велике задоволення від перегляду”, — зазначив в.о. голови Держкіно Сергій Неретін.

Продюсери стрічки також розповіли про особливості створення сюжету, підбір акторів та труднощі, з якими зіткнулися під час постпродакшена.

“Якщо в кадрі є діти і собаки, то для того, щоб вийшло хороше кіно потрібно додати  хорошу історію. І все. Необхідно придумати сюжет, який захопить і дітей, і батьків. Я думаю, що нашій групі це вдалося і ми зуміли передати на екрані все, що хотіли. Не скажу, що було легко, але ми всі вірили в результат і хотіли створити добру хорошу стрічку. Основною місією нашого фільму є формування молодого українського глядача. Адже кіно має рости зі своїм глядачем”, — поділилася продюсерка стрічки Катерина Копилова. 

“Насамперед нам дуже хотілося зняти легке кіно, яке буде цікаве для  дітей і масової аудиторії. Одним з найважчих етапів створення фільму був постпродакшн. Тому що все, що ви бачите, – ми робили майже вперше. Зробити анімаційну реалістичну собаку, яка гарно виглядала б і гармонійно вписувалася в кадр – такого до нас в індустрії ніхто не робив. Ми вдячні Держкіно за те, що повірили і профінансували фільм, а також  Українському культурному фонду за те, що допомогли зробити його кращим і частково профінансували промо-компанію, що дозволить нам донести інформацію про фільм до українського глядача”, — розповів продюсер Максим Асадчий. 

Головного героя фільму, хлопчика Макса, грає юний актор Богдан Козій. Це перша його роль у повнометражному кіно. Також у фільмі знялася ще одна юна акторка — Віталія Турчин, яка зіграла Соню, однокласницю Макса. Актори поділилися спогадами зі знімального майданчика.

“Ми всі подружилися ще на пробах, а також, коли займалися з каскадерами. Тому на майданчику все було легко і весело”, — згадував Богдан Козій. 

“Перед початком зйомок у нас було багато репетицій з режисером, ми багато обговорювали деякі сцени: як правильно зіграти, як правильно виразити емоцію. Для мене це дуже цінний досвід”, — розповіла Віталія Турчин.

На вечірці був присутнім польський актор Томаш Освєчінкій, який зіграв головного злодія Мирона. Як сказав Анатолій Матешко: “Томаш —  харизма та атмосфера нашого фільму. Навіть коли він грає абсолютне зло, все одно залишає глядачам шанс на посмішку”.

“Фокстер & Макс” —  це унікальний фільм, який ми полюбили з найперших матеріалів. Нарешті у наших дітей з’явиться свій супергерой – наноробот Фокстер. Із впевненістю можу сказати, що такого рівня 3D-графіки в українському кіно ще не було. Ми дуже віримо в успіх цього фільму, де кожна глядацька аудиторія знайде щось цікаве для себе”, — розповів Роман Мартиненко, керівник MMD UA.

“У фільм вкладено стільки роботи, любові та наснаги, що він приречений на успіх! Ми впевнені, що “Фокстер & Макс” стане одним із найулюбленіших сімейних фільмів української аудиторії”, — прокоментувала Надія Коротушка, керівниця напрямку кінотеатральної дистрибуції FILM.UA Distribution.

Джерело: Держкіно