fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

В очікуванні прем’єри. Все про зйомки українського анімаційного 3D-фільму “Мавка. Лісова пісня” Олександри Рубан

718

Ця історія — про магічну силу кохання, яке об’єднує, рятує та дарує життя. Тільки воно здатне відкрити в людині дивовижні здібності й якості, за допомогою яких можна подолати зло й людські вади.

Безмежні українські ліси віддавна приховують безліч таємниць і загадок. Тут, серед віковічних дерев, живуть незвичайні міфічні істоти, які охороняють свій невидимий людському оку світ.

Мавка— Душа Лісу. Її головним покликанням є захист Лісу і його Серця — джерела самого життя — від будь-яких зазіхань, зокрема й людських. Лукаш— звичайний сільський хлопець, який захоплюється музикою й увесь свій хист вкладає у гру на сопілці. Саме завдяки музиці хлопця трапляється диво: Мавка та Лукаш зустрічаються й закохуються одне в одного. Їхній союз і так майже неможливий, однак перешкод стає ще більше, коли в селі з’являється корислива та могутня Килина. Неподалік від Ліса вона зводить лісопильню, що є лише прикриттям її справжньої мети — дістатися до Серця Лісу. Килина знає, що ключ до нього — Мавка, в серці якої вже оселилося кохання і зробило її вразливою. Щоб використати Мавку, Килина обирає своїм знаряддям закоханого Лукаша й селян, душі котрих наповнює злобою та страхом.

Чи зможуть Мавка й Лукаш захистити свої почуття? Чи здатна Мавка врятувати Ліс і своє кохання? Чи зробить кожен із двох закоханих правильний вибір?

“Мавка. Лісова пісня” – повнометражний анімаційний фільм української студії Animagrad (FILM.UA Group) за мотивами однойменної п’єси Лесі Українки, українських міфів і культурних традицій, який зараз знаходиться на стадії творчого виробництва.

Проект “Мавка. Лісова пісня” рік тому виграв конкурс Держкіно й отримав фінансову підтримку від держави. Прем’єра анімаційної картини запланована на 2021 рік.

Дивіться робочий відео-щоденник креативної команди повнометражного анімаційного фентезі “Мавка. Лісова пісня”, в якому продюсери Ірина Костюк, Анна Єлісєєва та Єгор Олесов, режисер Олександра Рубан і арт-директор Крістіан Коскінін, дизайнер по костюмах Ольга Навроцька та музиканти ДахаБраха про те, як йде робота над фільмом.

Дивіться сюжет “24 канала” про зйомки “Мавка. Лісова пісня”

Оригінальний саундтрек фільму буде створений відомими українськими музикантами, і представлять собою мікс фольклорних українських мелодій в сучасних аранжуваннях та спеціально написаних композицій. Український етно-хаус гурт ДахаБраха та мультиінструменталіст Максим Бережняк стали першими музикантами, що розпочали роботу над саундтреком.

Ремікс офіційного саундтреку “Мавка. Лісова пісня” Музика: ДахаБраха (ремікс DJ Ravin)

Однією з місій проекту є привернути увагу до екологічних проблем —зникнення все більшого числа представників української флори і фауни, занесених до Червоної книги України, а також вирубки українських пралісів. Саме тому до магічного світу Лісу Мавки імплементовані рослини і тварини із Червоної Книги України (чорний лелека, зубр, рись та інші). Разом із Всесвітнім фондом природи WWF в Україні оголошена довготривала благодійна акція “Дім для Рисі”.

Кошти, зібрані під час акції, спрямують на дослідження популяції євразійської рисі на Поліссі. Після завершення дослідження спільно з лісництвами буде розпочато роботи з поліпшення умов в ареалах проживання рисей.

Також місією проекту є експортування української культури в усіх її проявах — традиції, ритуали, візуальне мистецтво, музика, та інші напрямки. Зокрема, костюми персонажів будуть розроблені українським дизайнером одягу Ольгою Навроцькою. Її дизайн поєднує елементи національної візуальної символіки, природні мотиви й елементи міфології — все, що знаходить відгук у тематиці фільму.

Екстер’єри фільму будуть засновані на реальних українських географічних локаціях, культурних і туристичних атракціях — таких, як ліси Карпат, село Вилкове, Буцький каньйон. Над сценарієм мультфільму працювали фольклористи з Київського національного університету імені Тараса Шевченка та етнографи Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”. Вони допомагають знімальній групі візуально якнайточніше передати давні українські обряди, міфи та легенди.

Дивіться “Мавка. Лісова пісня”: експедиція на Полісся разом з WWF (Всесвітній фонд природи)

Анімаційний фільм буде зрозумілим найширшій аудиторії по всьому світові, але водночас він містить чарівність української автентики, що принесе глядачам дещо нове і досі нерозкрите у світовій анімації.  Сюжет “Мавки” зацікавить дорослих своєї оригінальністю, а дітей – пригодами і гумором.

Мудборд анімаційного фільму “Мавка. Лісова пісня”

За мотивами стрічки режисери планують створити комп’ютерну гру та анімаційний серіал. Мультфільм вийде не лише українською, але й англійською мовами.

Нагадаємо, автори 3D українського мультфільму “Мавка. Лісова пісня” презентували перший тизер, прем’єра відбулася в рамках літнього кіноринку Одеського міжнародного кінофестивалю ще в липні 2017 року.

Героїня мультфільму “Мавка. Лісова пісня” прикрасила березневу обкладинку американського видання “Animation Magazine”.

Джерело: mavka.ua