fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Украдений місяць. Кум

Світова прем’єра українського анімаційного фільму «Украдений місяць. Кум» відбудеться на міжнародному кінофестивалі в Ханої

365

Дитяча казка «Украдений місяць. Кум» про козаків і Різдво буде представляти сучасну українську анімацію в конкурсній програмі Міжнародного фестивалю кіно HANIFF VI в Ханої, В’єтнам. Дивіться тизер.

Про це порталу “Нове українське кіно” повідомила режисерка і авторка сценарію короткометражного анімаційного фільму Ольга Захарова.

6-й Ханойський міжнародний кінофестиваль HANIFF відбудеться у місті Ханой (В’єтнам) із 8 до 12 листопада 2022 року. Кінофестиваль включає офіційну програму конкурсного кіно та позаконкурсну панораму світового кіно, національний кінематограф В’єтнаму. Цьогорічне гасло HANIFF VI “Кіно – людяність, адаптація та розвиток”.

«Наш фільм за жанром – казка, різдвяна пригода. Це історія любові, добра, мужності та честі. Вона пронизана духом українських легенд про козаків-характерників, образами різдвяних народних родинних традицій. Ми працювали над ним майже три роки. В ньому багато сенсів, які з часом стали ще більш актуальними», – говорить Ольга Захарова.

Стрічка покаже українське село, яке, живучи тихим та спокійним життям, оживає напередодні Різдва — наповнюється піснями, музикою, духом смачної печені і свята. Козак Василь разом із дітьми лагодить Різдвяну зірку, щоб ввечері діти могли привітати хрещених батьків колядками. Дружина Василя, Катерина, порається біля печі, готує святкову вечерю.

Самотньо, осторонь від громади в селі живе козак-характерник Кум. Ніхто, навіть стара баба Карпиха, яка розносить селом плітки, не знає, ким він був і звідки сюди прийшов. Кремезна статура Кума і відлюдність викликають острах у дорослих жителів села, але не в дітей. Діти відчувають, що козак ретельно приховує від людей якусь свою таємницю. Але їм скоріше цікаво, ніж страшно. Насправді, колись давно …

Дивіться офіційний тизер мультфільму на YouTube-каналі виробника

Анімаційний фільм було створено у 2021 році 2Flame та МаГіКа-фільм за підтримки Міністерства культури України. Творча група: режисерка і сценаристка – Ольга Захарова; головний художник – Борис Денисевич; продюсери – Геннадій Кофман, Євген Захаров.

«Наша мрія – щоб фільм побачили якомога більше глядачів. Наш фільм про цінності, які ми бережемо і хочемо передати нашим дітям. Про цінності, які ми сьогодні захищаємо», – наголошує головний художник фільму, Борис Денисевич, який взяв зброю і боронить країну в лавах ЗСУ з початку війни.

Музика до фільму звучить у виконанні тернопільського гурту ТікТу та лірника, учасника 11 сезону проєкту «Голос країни», Гордія Старуха. Слова сучасної колядки написала відома українська психологіня і поетеса Світлана Ройз.

Кадри з мультфільму

Украдений місяць. Кум

Украдений місяць. Кум

Украдений місяць. Кум

кум

Постер анімаційного фільму

Украдений місяць. Кум

Ханойський міжнародний кінофестиваль HANIFF – це масштабний міжнародний культурний захід, покликаний вшанувати видатні кінематографічні твори високої художньої цінності, багаті на людяність і креативність, заохотити нові кінематографічні таланти.

HANIFF VI зосереджений цього року також на професійних заходах, таких як кінопокази, майстерні, ринок кінопроєктів.

Читайте також

«Хоробрі казки» від Суспільного: Юлія Саніна озвучила першу історію нового проєкту